Miközben az EU a legnagyobb vakcinaexportőr.
Az Európai Unió az elmúlt tíz hónapban több mint egymilliárd adag vakcinát exportált a világ több mint 150 országába – jelentette be Ursula von der Leyen Brüsszelben. Az Európai Bizottság elnöke hozzátette:
Egyértelmű, hogy az Európai Unió a legnagyobb exportőre a Covid–19-vakcináknak. Mindig tisztességesen megosztottuk oltóanyagunkat a világ többi részével. Annyit exportáltunk, amennyit az uniós polgároknak szállítottunk.
Ezzel párhuzamosan sikerült azt is elérni, hogy mára az unió felnőtt lakosságának több mint 75 százaléka teljesen beoltott. Von der Leyen hangsúlyozta, hogy a világ felé az EU a kezdetekről fogva nyitott volt, és az is maradt, mert "csak akkor lehet legyőzni a koronavírust, ha mindenhol harcolunk ellene". A Bizottság elnöke hivatkozott az EU és az USA közös menetrendjére, amely szerint el kell érni, hogy a következő évben 70 százalék legyen a globális oltási arány.
Von der Leyen azt is közölte, hogy a következő hónapokban az EU legalább 500 millió adag oltóanyagot adományoz a legkiszolgáltatottabb országoknak. Egyúttal reményét fejezte ki, hogy a jövő heti római G20-as találkozón a fejlett országok hasonló felajánlásokat tesznek.
Az Európai Bizottság közzétett egy jelentést is a digitális Covid-igazolással kapcsolatos tapasztalatokról. Ebből kiderült, hogy több mint 591 millió tanúsítványt igényeltek a polgárok. Jelenleg ez az egyetlen nemzetközi szinten is működő rendszer, amelyhez már négy kontinens 43 országa csatlakozott – derült ki az összefoglalóból.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.