Révész Sándor: Demokráciaparadoxon: járjon-e szavazati jog az analfabétáknak?
Ha megtörnénk a demokrácia alapját, az egyenlő választójogot, sokkal biztosabb alapokon állna a demokrácia. Ehhez a paradoxonhoz jutunk el. Vélemény.
Ha megtörnénk a demokrácia alapját, az egyenlő választójogot, sokkal biztosabb alapokon állna a demokrácia. Ehhez a paradoxonhoz jutunk el. Vélemény.
A propaganda könnyen önveszélyessé válhat. Minél látványosabban drága, annál inkább. Nekünk nagyon-nagyon sokba kerül, hogy Magyar Péterről megtudjuk, hogy büdöst mondott. Irdatlan pénzünkbe. Nem azt látjuk, hogy büdöst mondott, hanem hogy naponta tízmilliókat költünk félhülye felolvasókra, akik ezt ismételgetik. Vélemény.
Ha megtörnénk a demokrácia alapját, az egyenlő választójogot, sokkal biztosabb alapokon állna a demokrácia. Ehhez a paradoxonhoz jutunk el. Vélemény.
Október 28-án megjelent a hvg.hu-n egy cikk, melyben három olyan család helyzetét jártuk körbe, akik súlyosan autista, értelmi fogyatékos fiúkat nevelnek. A fiúk agresszívak és bántják a szüleiket. Cikkünk megjelenése után jelentkezett nálunk két olyan szakember, Solt Anna gyógypedagógus és Madarassy-Szűcs Anna gyermekpszichiáter szakorvos, akik érintettek a cikkben szereplő egyik fiú és családja történetében. Levelükben a cikkben megszólaló Stefanik Krisztina, az MTA–ELTE Autizmus Szakmódszertani Kutatócsoport vezetőjének egyes állításaira reagálnak. A levelet változtatás nélkül közöljük.
Nem lenne jó, ha az EU saját intézkedéseivel vagy tartós tétlenségével lehetővé tenné a jogállamiság visszaszorulását a tagállamokban, ezért itt az ideje, hogy ennek megfelelően vizsgáljuk magát az Uniót is, írja Dimitry V. Kochenov és Laurent Pech, <strong>a CEU Demokrácia Intézet</strong>ének kutatói. Vélemény.
Trump, Trump és Trump – az amerikai elnökválasztást sok szempontból elemzi az e heti HVG, nem rejti véka alá véleményét a vele készült interjúban Jonathan Franzen világhírű amerikai író sem. Olvashatnak a Magyar Péter ellen indult egész pályás letámadásról, benne a lehallgatási párbajról, és keressük a magyarázatát annak, miért jöhetnek ki az árnyékból Orbán Viktor kegyvesztett politikusai. Ez a Fülszöveg, a hetilap ajánlója.
Trump bármelyik állításáról bebizonyíthatja tényellenőrzés útján, hogy ordas hazugság, a híveit ez egyáltalán nem fogja érdekelni, ignorálják a valóságot, pontosabban a valóság meggyőződésüket cáfoló részét, és Trumpnak hisznek, hiszen pontosan azt mondja, amit ők eddig is gondoltak, hát már hogyan lehetne hazugság?! Vélemény.
Donald Trumpot támogatják a keresztény nacionalista szavazók, pedig kétszer elvált, háromszor nősült, és tavaly szexuális bántalmazás vádjában bűnösnek találták. 2024-ben választást lehet nyerni ezzel a fajta fundamentalizmussal, miért? Vélemény.
Megítélése szerint nem ütközött az Alaptörvénybe a Tóta W. Árpádot elmarasztaló ítélet, ezért az Alkotmánybíróság elutasította a HVG panaszát. Különvéleményben azonban felmerült, biztos védendő érték-e az államalapítást megelőző kalandozás?
A munkáshitel azt jelenti, hogy minden dolgozó fiatal, akár 17 éves kortól, kaphat négymilliót kamatmentesen. A tervet nyilván állati agyafúrtnak képzelik: behúzzák a fiatal választókat, és a pénz pedig majd… izé. Valahogy kihúzza a gazdaságot a kakiból? Mert ugye a fiatal vesz egy Playstationt, és… jó, hát akkor pont a japán gazdaságot fűti, na bumm. – Tóta W. kielemzi a magyar gazdaságpolitikát.