Élet+Stílus HVG 2025. január. 04. 17:01

Kossuth-díjnak örülne Fábry Sándor, de „ezektől” semmit nem vár

Tíz éve van a “királyi televízióban”.

Fábry Sándor a háromszéki Pertu podcast vendégeként beszélt az életőről, beleértve az Esti Showder sikereit és a köztévében eltöltött éveket. Az RTL Klubos időszakot „aranykornak” nevezte, ahol nemcsak óriási népszerűséget, de jelentős anyagi megbecsülést is kapott – írja a 444.hu. Elmondása szerint a csatorna rendkívül nagyvonalúan bánt vele, születésnapokra ajándékokkal és különleges gesztusokkal kedveskedtek, a 100. adás alkalmából pedig egy világ körüli utazást ajándékoztak neki, amit a Galapagos- és a Húsvét-szigetek meglátogatására használt ki.

A köztévés évek ezzel szemben kevésbé hoztak számára hasonló elismeréseket. „Pitiáner ócskaságnak” nevezte azt, hogy eszükbe sem jutott, amikor 60 éves lett vagy az, amikor Kiváló Művész lett. A riporter Máthé Kincső arról érdeklődött, hogy mit szeretne, Fábry egyértelműen rávágta: „Kossuth-díjat.” Majd hozzátette: „Ezektől semmit, drágám.”

Engem mindig a humor tartott karban – Fábry Sándor / PERTU 89. rész

Gyermekkora kontrasztos élményei ma is formálják szellemes anekdotáit, miközben élesen bírálja a letűnt korok és a jelen fontos történéseit. Fábry Sándor a Pertu legújabb epizódjában is bebizonyítja, hogy csak kellő öniróniával és humorral lehet a mára és a múltra is reflektálni, miközben óvatosan avat be minket a családi és magánéletébe is.

A 444 megjegyzi, hogy a köztévében eltöltött éveit kritikával illette, Fábry cégei az évek során több milliárd forintnyi megrendelést kaptak a közmédiától.

Címkék
Élet+Stílus hvg.hu 2025. január. 06. 17:00

Mit tud az ájurvédikus gyógyítás, hogy ilyen sokan hisznek benne?

Nem várt fordulatként, indiai utazásának következményeként, Orbán Viktor nevét egyszer csak egyszerre kezdtük el emlegetni az ájurvédával, az indiai hagyományos orvoslással. Az ígéret, hogy az ájurvéda nagy hangsúlyt fektet a megelőzésre és az egyensúly helyreállításával gondoskodik az egészség megőrzéséről, vonzónak tűnik a nyugati világban is. Az Indiában több ezer évre visszatekintő gyógyászati rendszer ígéreteit ugyanakkor nem igazolja vissza a tudomány.