Porból készült téglákat terveznek, amelyekből utakat, indítóállásokat vagy akár lakóépületeket is építhetnek.
Miközben mindenhol a Marsról és a bolygón való élet lehetőségéről lehet hallani, az Európai Űrügynőkség egy sokkal közelebbi célpontban gondolkodik. Az ESA szakemberei olyan építőanyagot terveznek, amiből akár lakóépületeket is lehetne építeni – a Holdon. Az „űrtéglákat” a Holdon található porból, tömörítéssel készítenék, az elemek törékenyek lennének, és össze is lehetne őket nyomni – írja a Csillagászat.hu.
Aidan Cowley, az ESA tudományos tanácsadója szerint az építőanyagból utak és indítóállások is készülhetnek, és egy állandó, holdi állomást is kialakíthatnának. Mivel a poros felszín az egész égitestre jellemző, így a Holdon bárhol el lehetne készíteni a téglákat, vagyis megszűnne a földi erőforrásoktól való függés.
A Holdat borító por szilikátokból álló bazaltos anyag, amely igen gyakori olyan planetáris testeken, amelyeken volt vagy jelenleg is van vulkanizmus. Mivel a Holdnak és a Földnek közös geológiai története van, a tudósoknak nincs nehéz dolguk, könnyen tudnak a holdihoz hasonló anyagot találni itthon is.
A holdpor-szimulánsnak már neve is van: EAC-1-nek hívják.A Spaceship EAC kezdeményezés résztvevői egy jövőbeli Hold-expedícióban gondolkodnak, ami az ESA szerint új fejezetet nyithat az űrkutatás történetében.