Ez baj: nem úgy működik az emberi agy az űrben, mint ahogy kellene
A NASA friss kutatási eredménye szerint másként teljesítenek az asztronauták a Földön és az űrben. Utóbbi azért probléma, mert negatív hatása lehet a hosszú távú űrutazásra is.
A NASA friss kutatási eredménye szerint másként teljesítenek az asztronauták a Földön és az űrben. Utóbbi azért probléma, mert negatív hatása lehet a hosszú távú űrutazásra is.
A szakemberek szerint hasznos lenne a Holdon az embereket a felszín alatt elszállásolni, így ugyanis védve lennének a káros külső hatásoktól. Ehhez azonban speciális robotokra is szükség lehet.
Újabb óra készült az Omega és a Swatch együttműködésében. A legújabb MoonSwatch nemcsak a Hold, de a Föld fázisait is megmutatja.
A NASA nem szeretné összeszemetelni a Holdat, ezért ötleteket vár arra, hogy miként lehetne újrahasznosítani az égitesten felhalmozódó hulladékot. A legjobb elképzeléseket igen komoly keretből díjazzák.
A Hold-programon dolgozó szakemberek szerint az égitest kolonizálását nemcsak az űrkutatás vagy a technológia, hanem az építészet, a biológia, az orvostudomány és a jog szempontjából is át kell gondolni.
A brit Greenwichi Királyi Obszervatórium nemrég tette közzé „Az év asztrofotósa” verseny idei eredményeit, amelynek több kategóriájában győzedelmeskedtek magyar fotósok.
A Holdon gyorsabban telik az idő, mint a Földön. A különbség ugyan csekély, idővel azonban összeadódhat, ami már veszélybe sodorhatja a nagy pontosságot igénylő küldetéseket. A NASA ezért egységes időzónát vezet be, amit majd a holdi telepesek is használhatnak.
Hamarosan a Föld közelébe kerül az 2024 PT5 kódjelű aszteroida, aminek pályáját a Föld gravitációja módosítja.
A Szaturnusz a Hold közelsége ellenére szabad szemmel is jól látható lesz.
Januárban landolt a japán Slim nevű szonda a Hold felszínén, ami aztán néhány hét helyett több hónapon át üzemelt. Április vége óta nem lehetett vele kommunikálni, most pedig kiderült, tényleg vége a küldetésnek.
Bill Nelson NASA-igazgató szerint is rendkívül gyorsan halad Kína a saját űrprogramjával – most éppen egy olyan módszert fedeztek fel, mellyel biztosítható lehet akár 50 ember napi ivóvíz-ellátása is.
A Juice űrszonda egy veszélyes manővert hajtott végre a Föld és a Hold segítségével, hogy üzemanyagot spóroljon a későbbi munkájához.