Az óriási leépítés egy nagy átszervezés miatt került képbe, a cég szét akarja választani a részlegeit.
Szétválasztaná a részlegeit a német Continental autóipari vállalat, és világszerte több mint hétezer munkahelyet szüntetne meg, írja a Handesblatt cikke nyomán a Telex. A szétválás 2025 végére fejeződhet be.
A témában tartott sajtótájékoztatón Nikolai Setzer vezérigazgató és Philipp von Hirschheydt, az Automotive Executive Board tagja arról beszélt, külső tényezők vezettek a döntéshez, ilyen például a változó piaci környezet. A változásokra a vezérigazgató szerint rugalmasabban tudna reagálni egy független autóipari üzletág, és az könnyebben tudna partnerséget kötni más cégekkel.
A Continental-csoportnak hat gyára, egy gumiabroncs-kereskedelmi központja és egy fejlesztési központja is van, ezek együtt több mint nyolcezer embernek adnak munkát Magyarországon. A német gumigyár makói üzemében már tavaly nyáron bocsátottak el magyar munkavállalókat, miután vendégmunkások érkeztek, akiket a hazai dolgozóknak még be is kellett tanítaniuk. Az év újabb ötven dolgozó elbocsátásával zárult.
A Telex megkereste a Continentalt, hogy a szétválás hogyan érintené a magyarországi részleget, terveznek-e elbocsátani munkavállalókat, de a vállalat annyit válaszolt, hogy bővebb tájékoztatást nem tudnak adni.
A társaság a témában a Handesblatt-cikk után nemzetközi sajtóközleményt adott ki a szétválasztási tervekről. A Continental erre hivatkozva a Telexnek annyit még elárult, hogy a bejelentésnek nincs köze a cikkben hivatkozott, már korábban kommunikált globális létszámváltozáshoz. Emellett azt írták, hogy “a Continental működésében Magyarország kiemelt szerepet tölt be. Ennek fényében, valamint a rendelkezésre álló információk alapján annyit megerősíthetünk, hogy a program elsődleges fókuszában nem a magyarországi gyárak és fejlesztőközpontok állnak.”
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.