Elterjedt az elektronikus fizetés, nincs szükség új bankjegyre.
Hiába van több mint húszéves csúcson az infláció, hiába tenné akár még indokolttá is a gazdaság bővülése, a 24.hu cikke szerint nem tervezi bevezetni az ötvenezer forintos bankjegyet a Magyar Nemzeti Bank – legalábbis ez derült ki az MNB a lapnak küldött válaszából.
A jegybank azt írta, azért sem számolnak új bankjeggyel, mert időközben nagyon elterjedt az elektronikus fizetés.
A 24.hu cikkében felidézte: a jelenleg forgalomban lévő legnagyobb címletet, a húszezrest 2001-ben vezették be, akkor azzal az indokkal, hogy az 1997-es szinthez képest hetven százalékot nőtt a GDP, de mindemellett jelentős volt az infláció is.
A húszezres bevezetése óta eltelt időszakban az akkori ezermilliárdról 8300 milliárd forintra nőtt a forgalomban lévő készpénz mennyisége, a nominális GDP megtriplázódott, az infláció rohanásával pedig mi is rengeteget foglalkoztunk, legutóbb például itt:
Nem példátlan a mostani drágulás, de az élelmiszerárak tényleg brutálisan elszálltak
1998 elején láttunk utoljára a mostanihoz fogható inflációt, azzal a nem kis különbséggel, hogy akkor már a lecsengő ágában járt, most viszont még mindig nem tudjuk, hol lesz a vége. Ennél is fájóbban idézi a mostani helyzet az 1970-es évek közepi állapotokat: egy külső sokk mutatja meg azt, hogy az addigi gazdaságpolitika mennyire képtelen a válság kezelésére.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.