Több ezer hamis bankjegyet találtak a nyomozók egy 62 éves budapesti férfinál
Volt nála dollár meg euró.
Volt nála dollár meg euró.
A Kecskeméti Járási Ügyészség pénzhamisítás bűntette miatt vádat emelt egy nővel szemben, aki ATM-en keresztül egy hamis húszezrest fizetett be a bankszámlájára.
Mivel a készpénzes tranzakciók áltagos értéke alacsony, és 20 ezresből is kevesebb van forgalomban, mint korábban.
A húszhrivnyás egyik oldalán egy klasszikus világháborús képet idéző beállításban ukrán katonák emelik magasba a nemzeti zászlót, míg a bankjegy másik oldalán az oroszok által elkövetett háborús bűnökre tesznek utalást.
Az őslakosok kultúráját tükröző motívum kerül a bankjegyre III. Károly arcképe helyett.
Egy 24 éves argentin fiú régi bankjegyekre fest. Művészete most értékelődött fel, hogy az egyik bankjegyet Lionel Messi arcképével tarkította.
A korábbi pénzeket nem vonják ki a forgalomból.
A vádlott bűntársai ellen már korábban vádat emeltek.
Elterjedt az elektronikus fizetés, nincs szükség új bankjegyre.
II. Erzsébet volt az első királynő, akinek az arca rákerült a Bank of England bankjegyeire.
Csak ötforintosból 3113 tonnányi van forgalomban, a papírpénzek közül pedig húszezresből több létezik, mint ötezresből, kétezresből, ezresből és ötszázasból együtt.
Egy apró kis fémdarab, egy tenyérnyi papírlap, mégis van, hogy milliókat ér. A numizmatika éppen ettől szép azok szerint, akik évtizedek óta ezzel foglalkoznak. Bár a gyűjtők az érmékre és a papírpénzekre úgy tekintenek, mint a történelem segédtudományára, mára egyre több befektető jelenik meg az aukciókon, akik megtérülő befektetést látnak benne. Mindez nem véletlen: a régiségek ezen piaca soha nem látott mértékben virágzik Magyarországon, persze csak azoknak, akik ismerik és tudják, milyen érmékbe és papírpénzekbe érdemes fektetni a pénzüket.