Keménykednek a tagországok vezetői.
"Semmi nem dőlt még el" - mondta Emmanuel Macron francia államfő Brüsszelben, a Brexit halasztása érdekében összehívott uniós csúcstalálkozó előtt. Hasonlóan nyilatkozott Louis Michel belga miniszterelnök is, míg svéd kollégája, Stefan Löfven arról beszélt: megér ugyan egy próbát a kilépés dátumának módosítása, ám önmagában nem oldja meg a problémát.
Az Európai Bizottság eközben tájékoztatót tett közzé az uniós polgárok számára azzal kapcsolatban, mire számítsanak, ha a britek megállapodás nélkül lépnek ki az EU-ból. Ez abban az esetben lehetséges, ha a mostani csúcson sem sikerült megegyezniük a feleknek - ezt ugyan valószínűtlennek tartják, ám elvileg nem elképzelhetetlen, és akkor a britek pénteken kizuhanhatnak az unióból.
Az elmúlt egy nap nyilatkozatai alapján a helyzet nem ennyire aggasztó azért. A találkozó zárónyilatkozatának kiszivárogtatott tervezete alapján arra lehet számítani, hogy az EU az év vévéig vagy jövő márciusig ajánl hosszabbítást, Theresa May ehhez képest legkésőbb június 30-án távozna. Ha a huszonhetek álláspontja kerekedik felül, akkor a briteknek az EP-választáson is részt kell venniük. A brit kormányfő hírek szerint már hajlik a hosszabb halasztás elfogadásába, a következő órákban kiderül, ez ezúttal mit is jelent.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.