Betett a Brexit London pénzügyi életének, több tízezer munkahely szűnt meg azóta
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
Csaknem két hónapot kellett várni az előrehozott francia nemzetgyűlési választások után, hogy megnevezze Emmanuel Macron új kormányfőjét. A francia elnök választása Michel Barnier-ra esett, akiről utoljára akkor hallottunk, amikor elhúzódó tárgyalások végén – az EU-ban szokatlan egységet teremtve – sikerült lezárnia a Brexitről szóló tárgyalásokat. A 73 éves francia politikust a tárgyalások kezdetén, 2017-ben megjelent cikkünkben mutattuk be, most ezt a cikkünket közöljük újra az aktualitásokkal frissítve.
A britek jelentős többsége Nagy-Britannia újbóli EU-csatlakozására szavazna, ha erről ismét népszavazáson lehetne dönteni – derült ki egy kedden ismertetett felmérésből.
A Brexitet levezénylő Konzervatív Párt bukása után a munkáspárti kormány rendezni szeretné viszonyát az EU-val, de sok minden befolyásolja majd, meddig mehet el.
Fülkeforradalom vagy törvényszerű változás jön egy jól működő társadalomban? Mit rombolt le 14 év tory kormányzása és hogyan tervezi újraépíteni Keir Starmer? Fontos-e a Brexit kérdése a briteknek? Mit csinál itt még mindig Nigel Farage? Mit ad hozzá a nemzetközi közösséghez egy jól működő Egyesült Királyság? Erről beszéltünk közéleti podcastunkban a brit választás előtt.
A londoni The Guardian szerint nyílhat erre esély, mert „minden jobban menne az Európai Unión belül”. A politikusok többsége kicsit másképp látja.
Drágább lesz a hal, a szalámi, a sajt, a joghurt, ha az Európai Unióból érkezik a szigetországba április 30 után - jelentette be a londoni kormány.
Az EU-s állampolgárok által kért letelepedési engedélyek száma meghaladta a 7 milliót.
Február elsejétől szigorodik az élelmiszerimport, az új előírások is megdobhatják.
Az EU-ból kilépés furcsa utóhatásának tartja a legtöbb szakértő, hogy ilyen sok vállalkozás jutott csődközelbe a szigetországban. Különösen az építési vállalkozók és az ingatlanos cégek kerültek bajba – írja a londoni Guardian.
Sadiq Khan ismét bírálta a Brexitet, javaslata azonban egybecseng egy Brexit-párti politikuséval is.
Tim Martin, 875 kocsma büszke tulajdonosa, nemsokára kap egy Sir-t a neve elé.