40 ezer dolgozó és több száz cég távozott 2016 óta London belvárosából, többnyire EU-s országokba költöztek.
A Brexit több mint 40 ezer pénzügyi munkahely elvesztését eredményezte az Egyesült Királyságban, jelentős gazdasági károkat okozva az ország pénzügyi központjának, London belvárosának, ahol például a Bank of England is található – mondta a Reutersnek Michael Mainelli, aki a londoni City (a belváros) autonóm önkormányzatát képviseli.
Mint mondta: a Brexittel kapcsolatos problémák miatt számos pénzintézet vitte el tevékenységét és dolgozóit az EU tagállamaiba, hogy továbbra is hozzáférjenek a közös piachoz, így London szerepe csökkent a globális pénzügyi világban. Ez az átalakulás hosszú távon befolyásolhatja az ország versenyképességét és a kormány adóbevételeit is – tette hozzá.
„A Brexit katasztrófa volt: 2016-ban 525 ezer ember dolgozott a Cityben pénzügyi területen, azóta közel 40 ezer munkahelyet elvesztettünk” – mondta Mainelli.
Szerinte Dublin nyert a legtöbbet: az ír főváros 10 ezer pozícióval bővült, miközben Milánó, Párizs és Amszterdam is profitáltak abból, hogy Nagy-Britannia 2016-ban az EU-ból való kilépése mellett döntött.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.