Gazdaság hvg.hu 2015. november. 03. 07:07

Nem Amerikában kínálgatják az MKB-t, hanem Londonban?

A Világgazdaság szerint az Egyesült Államokban keres vevőjelöltet az MKB Banknak Matolcsy György és Balog Ádám, a jegybank azonban cáfolta az értesülést. De Balog Ádám Londonba azért elutazott.

A Magyar Nemzeti Bankot vezető Matolcsy György, és az állami MKB Bank vezérkara ezen a héten az Egyesült Államokban roadshow-znak, hogy vevőt keressenek az MKB számára – írja a Világgazdaság keddi száma, amely szerint a társaság már el is utazott Amerikába.

Kedden délelőtt a Portfolio kérdésére a jegybank határozottan cáfolta az értesülést. A portál szerint annyi a hír valóságtartalma, hogy Balog Ádám valóban Londonban tárgyal.

Az MKB Bank elnök-vezérigazgatója, Balog Ádám egy hete nyilatkozott a Magyar Időknek, akkor azt mondta, hogy a bank tőzsdére kerülhet, illetve előtte a Reutersnek azt mondta, hogy december végéig nemzetközi tenderen értékesítenék legalább az 51 százalékos tulajdonrészt, és hogy külföldieket is várnak szeretettel.

Ha így történik, akkor nem teljesül Orbán Viktor azon célkitűzése, hogy a hazai bankrendszer legalább felének magyar tulajdonban kell lennie, főleg, hogy az állami vagyonkezelő a múlt héten szállt ki az OTP Bankból – állapítja meg a VG cikke. Ráadásul Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter is arról beszélt, hogy hiba volna többségi külföldi tulajdonba adni az MKB-t.

Az MKB Bankot 2014-ben 17 milliárd forintért vette meg a magyar állam a bank addigi német tulajdonosától. Tavaly 15 milliárdos veszteséggel zártak, amely idén az első fél évben további 4 milliárdos mínuszt hozott össze, de a vezérigazgató szerint jövőre már nyereségesek lesznek.

MTI / Kovács Attila
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.