A Forbes szerint London a világ legbefolyásosabb városa. A lap értékelése nyolc tényezőn alapul: egyebek közt a külföldi közvetlen befektetések mértékén, a nagyvállalati székhelyek számán, a pénzügyi szolgáltatások, a technológia és a média erősségén, az ott élők sokszínűségén, és azon, hogy milyen könnyű repülővel más világvárosokba eljutni.
London a világ legbefolyásosabb városa a Forbes magazin globális listája szerint.
Bár Nagy-Britanniát a "másodrendű hatalmak" közé sorolják, amely egy évszázada hanyatlik, fővárosa még mindig első a világ városainak ranglistáján - állapította meg az üzleti magazin.
A Forbes értékelése nyolc tényezőn alapul: egyebek közt a külföldi közvetlen befektetések mértékén, a nagyvállalati székhelyek számán, a pénzügyi szolgáltatások, a technológia és a média erősségén, az ott élők sokszínűségén, és azon, hogy milyen könnyű repülővel más világvárosokba eljutni.
Mindezek alapján a Forbes úgy találta, hogy London és New York megőrizte "egyeduralmát" a világ többi része felett, messze megelőzve két legközelebbi riválisát, Párizst és Tokiót.
Feltörekvők
A gyorsan emelkedő világvárosok közül az első Szingapúr, amely az 5. helyen áll, ezt követi Dubaj a 7. és San Francisco a 10. helyen. A jövőben az első tízbe kerülhet Szöul, amely a 16. helyen végzett, a jelenleg huszadikként rangsorolt Abu-Dzabi és a 23. Sao Paolo.
A gazdaságilag gyorsan fejlődő országok több igen népes városát azonban nem találták elég befolyásosnak. Az indiai Újdelhi és Mumbai, valamint a dél-afrikai Johannesburg a 30. helyet sem érte el.
London a listavezető helyét történelmének és hagyományainak köszönheti, a City páratlan gazdasági előnyei innen származnak. Sokat jelent a nyelv, a jogi környezet pedig példaként szolgál az egész világnak a Forbes szerint.
Itt található a 2000 vezető világcég közül 68-nak a székhelye, és itt működik a legtöbb internetes start-up vállalkozás.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.