Szép kis summát kapott a törököktől a Mol
A Mol 175 millió dollárért eladta a BaiTex LLC orosz leányvállalat 49 százalékát a török Turkish Petroleum Corporationnek (TPAO), a tranzakció sikeresen lezárult - közölte a társaság kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Lezárta a Mol az orosz BaiTex leányvállalat kisebbségi, 49 százalékos részesedésének eladását. A BaiTex az oroszországi Volga-Ural régióban található Bajtuganszkoje mező és a Jerilkinszkij blokk kutatási-termelési licensznek a tulajdonosa.
A tranzakció eredményeként a Mol-csoport kitermelhető készlete 54 millió hordó egyenértékkel csökkent. A Bajtuganszkoje mező 2013-as átlagos termelése 6,6 ezer hordó egyenérték volt.
A Mol az eladás február 20-i bejelentésekor azt írta, az orosz cégben 51 százalékos résszel továbbra is operátor marad. Az értékesítés összhangban van a Mol hosszú távú portfóliókezelési, valamint kockázatmegosztási stratégiájával - tették hozzá. Az akkori közlemény szerint a Mol még 2006 végén szerzett részesedést a BaiTex-ben, és az ezt követő mezőfejlesztési programok eredményeként közel duplájára tudta növelni a terület könyvelt készletét 2011 év végén.
A TPAO Törökország nemzeti olajvállalata, székhelye Ankarában található. 1954-ben alapították szénhidrogén-kutatás, -fúrás, -termelés és -értékesítés céljával. Jelenleg három törökországi telepen és hat nemzetközi képviselettel, hozzávetőleg 5 ezer alkalmazottal működik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.