Két és félszeresére növelte napelemparkjai kapacitását a Mol az új, tiszaújvárosi erőművel
A Mol hazai üzemeinek áramfogyasztását így már 2-3 százalékban a napenergia biztosítja.
A Mol hazai üzemeinek áramfogyasztását így már 2-3 százalékban a napenergia biztosítja.
A tegnap megjelentekkel szemben Bacsa György már azt állítja, hogy nem egyszerűen pénzkérdés beszüntetni az együttműködést az oroszokkal.
A Die Welt szerzője szerint itt az idő, hogy a politika fősodrába tartozó szereplők szembenézzenek saját hibáikkal. A Bloomberg és a Politico is foglalkozik a MOL stratégiai műveletekért felelős igazgatójának az orosz olaj ügyében tett nyilatkozatáról. Az ukrajnai háború állását, benne az észak-koreai katonák megjelenését és az ukrán részről bevethető nagy hatótávolságú rakéták ügyét tárgyalja a Le Monde, a Project Syndicate és a Daily Telegraph. Németország saját magának köszönheti, hogy ennyire szorult helyzetbe került, írja egy szakértő a Financial Timesban.
Bacsa György, a Mol Magyarország ügyvezetője a Politicónak nyilatkozva nyíltan bemondta a leválásért cserébe elvárt összeget.
Az Alteo így is 8,6 milliárd forintos nettó profitot hozott össze.
A Mol elnök-vezérigazgatója szerint konkrét üzletek mentek a kukába azzal az indoklással, hogy „bár jó az ajánlatotok, nem tudjuk vállalni a politikai kockázatot veletek, mivel az orosszal üzleteltek”.
A fizetési kötelezettségnek köze lehet ahhoz, hogy a vállalat forgalmában mekkora arányban fordulnak elő az orosz kőolajból származó termékek.
Leállások voltak a feldolgozásban, és csökkentek az árrések. Az ukrajnai olajtranzit biztosítására sikerült jó megoldást találni. A hulladékgazdálkodási üzletág (beleértve a kötelező visszaváltási rendszert) vegyesen teljesít.
A karcagi műanyag-feldolgozó üzem tulajdonosváltásával mind a felcsúti mágnás, mind az olajtársaság jól járt.
Az olajtársaság szerint a lap illegális úton jutott hozzá a Mol – Új Európa Alapítvány belsős dokumentumaihoz, melyek alapján cikkeket jelentettek meg az alapítvány már megtörtént és még csak tervezett költéseiről.
Bacsa György, a Mol ügyvezető igazgatója védelmébe vette, hogy Magyarország továbbra is vásárol Oroszországtól olajat és földgázt. A grúziai választások eredményével foglalkozik a Bloomberg, a Die Welt és a FAZ. A Washington Postban közölt cikkében Max Boot megkongatja a vészharangot, szerinte az Irán ellen intézett izraeli támadás után háború fenyeget a Közel-Keleten. A Guardian vezércikke Kamala Harris mellett kampányol. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A két most megvásárolt egykori Mészáros-érdekeltség élére a Mol a Mohut vezető Válik Csabát és Tóth Esztert, a hulladékgazdálkodási holding pénzügyi vezetőjét állította.