Némethné benyújtotta a Mol-jelentést
Benyújtotta a Mol törzsrészvényeinek megvásárlására kötött szerződés teljesüléséről szóló jelentést az Országgyűlésnek pénteken Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.
Az eladó, az OJSC "Surgutneftegas" és a Magyar Állam között tavaly május 24-én jött létre a Mol 22 179.488 "A" sorozatú törzsrészvényének megvásárlására kötött adásvételi szerződés. A jelentés szerint a részvények vételára összesen 1,88 milliárd euró (498,3 milliárd forint) volt. A részvényenkénti vételár tehát 22 467 forint, 265 forintos árfolyammal számolva.
A Mol törzsrészvényeinek megvásárlása miatt szükséges intézkedésekről szóló kormányhatározat felhívta a nemzetgazdasági minisztert, hogy intézkedjen a részvények vételárának fedezetéül szolgáló központi költségvetési források biztosításáról, illetve a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítéséhez szükséges jogszabályi feltételek megteremtéséről.
A részvények devizában teljesítendő, 1,88 milliárd euró vételárát a 2011. évi költségvetési törvény módosításával teremtették meg. A módosítások 2011. június 25. napján léptek hatályba.
A részvények adásvétele 2011. július 6-án zárult le. A Mol törzsrészvények felett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. gyakorolja a Magyar Államot megillető tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket. Az MNV birtokában jelenleg 22 179.547 Mol törzsrészvény van - ami 21,22 százalékos szavazati jogot jelent -, valamint egy szavazat-elsőbbségi részvény.
A jelentés szerint a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap a Molban 2721.253 törzsrészvénnyel - 2,6 százalékos szavazati joggal - rendelkezett a tranzakció zárásakor. Ezt figyelembe véve a Magyar Állam által tulajdonolt Mol részvények együttesen 23,82 százalékos szavazati jogot biztosítanak. A nemzeti fejlesztési miniszter az Országgyűlés tavaly június 24-i határozatában foglaltak alapján nyújtotta be jelentését.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.