2012. április. 06. 16:48 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 06. 18:11 Gazdaság

Némethné benyújtotta a Mol-jelentést

Benyújtotta a Mol törzsrészvényeinek megvásárlására kötött szerződés teljesüléséről szóló jelentést az Országgyűlésnek pénteken Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.

Az eladó, az OJSC "Surgutneftegas" és a Magyar Állam között tavaly május 24-én jött létre a Mol 22 179.488 "A" sorozatú törzsrészvényének megvásárlására kötött adásvételi szerződés. A jelentés szerint a részvények vételára összesen 1,88 milliárd euró (498,3 milliárd forint) volt. A részvényenkénti vételár tehát 22 467 forint, 265 forintos árfolyammal számolva.

A Mol törzsrészvényeinek megvásárlása miatt szükséges intézkedésekről szóló kormányhatározat felhívta a nemzetgazdasági minisztert, hogy intézkedjen a részvények vételárának fedezetéül szolgáló központi költségvetési források biztosításáról, illetve a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítéséhez szükséges jogszabályi feltételek megteremtéséről.

A részvények devizában teljesítendő, 1,88 milliárd euró vételárát a 2011. évi költségvetési törvény módosításával teremtették meg. A módosítások 2011. június 25. napján léptek hatályba.

A részvények adásvétele 2011. július 6-án zárult le. A Mol törzsrészvények felett a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. gyakorolja a Magyar Államot megillető tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket. Az MNV birtokában jelenleg 22 179.547 Mol törzsrészvény van - ami 21,22 százalékos szavazati jogot jelent -, valamint egy szavazat-elsőbbségi részvény.

A jelentés szerint a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap a Molban 2721.253 törzsrészvénnyel - 2,6 százalékos szavazati joggal - rendelkezett a tranzakció zárásakor. Ezt figyelembe véve a Magyar Állam által tulajdonolt Mol részvények együttesen 23,82 százalékos szavazati jogot biztosítanak. A nemzeti fejlesztési miniszter az Országgyűlés tavaly június 24-i határozatában foglaltak alapján nyújtotta be jelentését.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.