Mészáros pár éve 650 millióért vette meg, most 3,5 milliárdért adta el a Molnak
A karcagi műanyag-feldolgozó üzem tulajdonosváltásával mind a felcsúti mágnás, mind az olajtársaság jól járt.
A karcagi műanyag-feldolgozó üzem tulajdonosváltásával mind a felcsúti mágnás, mind az olajtársaság jól járt.
A palackvisszaváltási rendszer és a hulladékipar uralja a Világi Oszkár Mol-vezérhelyettessel készített Mandiner-interjút. Megerősíti a cég akkumulátor-újrahasznosítási terveit, egy kevés szót ejt azért az orosz kőolajról, valamivel kevesebbet a fociról és három mondatot a borról is.
A gáztermelés megkezdése 2025-re várható.
A Mol-vezér főzős hasonlattal szemléltette, miért nem engedhetjük még el az orosz csővezetéket, és szerinte ha most leállna a kőolajszállítás, azzal az egész régió letérdelne.
Magántőkealapjával tulajdonosként, a Mol Nyrt. révén pedig szponzorként jelent meg az unokaöccse vezette város kézilabdacsapatánál a Mol-vezér.
Megszorítások vetnek árnyékot a negyedéves jelentésekre. A Mol jól profitál, de a kormánynak odaszól Hernádi, aki milliárdos bukót számolhat az 50 forintos palackokon. Az aszály és a viszály miatt egyre könnyebben foghatja a kormány külső tényezőkre a gazdaság szamárköhögését. Jól fial az olimpia, de drágább a Sziget, és zsebbe kell majd nyúlni a kiszervezett kastélyokért is. Az orosz jachtokba belerokkannak a lefoglalóik, a több mint tíz év után végre újrainduló szélerőmű-fejlesztések nyertesei körül pedig sokasodnak a kérdések. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A Mol vezére indulatos publicisztikában arról ír, hogy a különadók lassan olyanok lesznek, mint a hazánkban ideiglenesen állomásozó szovjet csapatok.
Nem ilyen nyári hőségre tervezték az európai és észak-amerikai olajfinomítók többségét, a kánikula miatt már egyre gyakrabban kell lejjebb tekerni a termelésüket. A Mol hazai finomítója még bírja, ám a lengyel Orlennél a múlt héten nagyon rezgett a léc. Az USA-ban a forróság mellett az egyre szélsőségesebb trópusi viharok is veszélyeztetik a termelést. Közelít az időszak, amikor a benzin árát már nemcsak a piaci folyamatok, hanem az időjárási események is feljebb tudják nyomni.
Azt állítják, mivel az energiaválság alatt a horvát kormány hatósági árat vezetett be a gázra, kárt okozott a vállalatnak. Akár tízmillió eurós eljárásról is szó lehet.
Az olajtársaság a közgyűlésén 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti év után. A részvényesek közül az OTP is több mint 10 milliárdot kap, a Mol és a magyar állam közös alapítványa pedig több mint 20-at.
Hernádi Zsolt szerint az Újpest az egyetlen esélye annak, hogy legyen még egy olyan csapat, mint a Fradi.
Hiába rakja össze a kormány a következő év költségvetésének terveit rendre még nyáron, idén ezek addig nem születnek meg, míg le nem szavaznak az emberek az USA-ban. Óriási kiigazítást jelentett be Varga Mihály a Kormányinfón, Nagy Márton pedig az elszállt üzemanyagárak miatt pirított rá az illetékesekre. Átadta első zöldhidrogén-gyárát a Mol. Mit kell tudni a kormány új lakásfelújítási támogatásáról? Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.