Némethné benyújtotta a Mol-jelentést
Benyújtotta a Mol törzsrészvényeinek megvásárlására kötött szerződés teljesüléséről szóló jelentést az Országgyűlésnek pénteken Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.
Benyújtotta a Mol törzsrészvényeinek megvásárlására kötött szerződés teljesüléséről szóló jelentést az Országgyűlésnek pénteken Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.
A csütörtöki részvényárfolyam-zuhanás a négy hónappal ezelőtt az állam által megvásárolt Mol-pakett értékét is alaposan megcsapolta - írja a Napi Gazdaság.
A Szurgutnyeftyegaztól visszavásárolt Mol-paketten a tranzakció óta eltelt bő egy hónap alatt 128 530 480 660 (azaz közel százharmincmilliárd) forintot bukott a magyar állam. Csak ma több tízmilliárd úszott el a tőzsdei lefolyón.
Júliusban csak 897 millió euróval csökkentek az MNB devizatartalékai annak ellenére, hogy a hónap elején a magyar állam kifizette a 21,2 százalékos Mol részvénycsomag 1,88 milliárd eurós vételárát, ezzel megszerezte a pakett tulajdonjogát a Surgutnyeftegaz (Szurgutnyeftyegaz) orosz olajipari vállalattól - ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken közzétett adataiból.
Újabb fogást keresnek a Nyugat-Balkánon sikeresen terjeszkedő Molon, és most azért vették őt magát célba, mert a 2003 óta zajló támadások sikertelenek voltak - mondta a hvg.hu-nak Hernádi Zsolt, aki most először nyilatkozott a horvát ügyről. A Mol elnök-vezérigazgatója a sokak érdekét sértő, százmilliós INA-költségcsökkentésre vezeti vissza a támadásokat. Hernádi szerint az állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.
A magyar állam július hetedikén visszavásárolta a pakett tulajdonjogát a Szurgutnyeftegaz orosz olajipari vállalattól.
A "piacon már terjed a pletyka", hogy készül az újabb lex Mol, vagyis az a jogszabály, amely szerint a stratégiai fontosságú vállalatokban az állam szavazati súlya nem limitálható a tulajdoni arányánál kisebbre - írja a csütörtökön megjelent számában a Figyelő, amely terjedelmes cikkben foglalja össze az INA-ügy és az orosz Szurgut-részvénycsomag visszavásárlás hátterét és eddigi fejleményeit.
Akár négy százalékponttal is csökkenhetett tegnap hazánk államadóssága azután, hogy a kormányülésen döntöttek a második nyugdíjpillérből visszatérő vagyonban található állampapírok bevonásáról. A Mol-tranzakció eközben közel 500 milliárd forinttal növelte meg a 2011-es hiánycélt, így ehhez képest egyelőre csupán 61 százalékon áll a május végi deficit - írja a Világgazdaság.
Jóváhagyta az Országgyűlés hétfőn a kormány által lebonyolított állami Mol-részvényvásárlást.
A kormány a nyilvánosság teljes bevonásával kívánja lebonyolítani a Mol 21,2 százalékának állami felvásárlását, az Országgyűlés így az "eredeti és egyetlen" adásvételi szerződés elfogadásával teheti véglegessé a tranzakciót - mondta Fellegi Tamás, nemzeti fejlesztési miniszter szerdán, a magyar állam és az orosz Szurgutnyeftyegaz között május 24-én aláírt megállapodás parlamenti jóváhagyását célzó javaslat általános vitájában.
Felülvizsgálná az INA irányítási jogáról szóló, Mollal kötött korábbi megállapodásokat a horvát kormányzat.
Szanyi Tibor ellentmondásosnak tartja, hogy míg a Fidesz az elmúlt egy év kormányzása alatt "folyamatosan arról hazudozott, hogy tragikus helyzetben van az ország", most megvásároltak 508 milliárd forintért 21,2 százaléknyi Mol-részvényt.