Gazdaság MTI 2011. augusztus. 15. 15:10

Nemzeti kríziskezelőt akar a Jobbik

A Jobbik azt szeretné, ha a devizahitelezés teljes rendszerét állami ellenőrzés alá vonnák – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel.

A képviselő elképzelésüket ismertetve azt mondta, hogy az adósságtömeg a kereskedelmi bankoktól körülbelül 50-70 százalékos töredék áron kerülne át egy nemzeti kríziskezelő ellenőrzése alá.

Szerinte ez a bankoknak azért érné meg, mert ha a hitelek 30-40 százaléka bedől, akkor soha nem jutnak a pénzükhöz. Úgy látja, az államot sem érné érdemi kár, mert az adósok neki törlesztenének, csak már "emberbarát futamidővel, emberbarát részletekkel, egyedi áttárgyalási lehetőséggel".

A kabinet intézkedéseit bírálva Z. Kárpát Dániel kijelentette, hogy a devizahitelesek problémája olyan nemzetgazdasági és szociális katasztrófa, "amellyel a kormány nemes egyszerűséggel nem foglalkozik nyaralás közben. Látható, hogy rövidgatyában, ilyen problémákat nem lehet megoldani".

Z. Kárpát Dániel
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az ellenzéki képviselő, aki mellé egy a lakáshitelük miatt az öngyilkosságot választók sorsát szimbolizáló hullazsákot helyeztek el, úgy fogalmazott, ha a kormány nem tesz semmit az ügyben, akkor azzal vállalja annak felelősségét, hogy tragédiák tucatjai következhetnek be.

Arra a kérdésre, hogy múlt héten egy rendőri intézkedés során frakciótársa, Zagyva György Gyula nem mondott le mentelmi jogáról, azt felelte, hogy az ügyre részletesen Vona Gábor pártelnök-frakcióvezető reagál majd kedden.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.