Újabb ügyben mondták ki Strasbourgban: jogellenes volt megtiltani az Orbán háza elé tervezett tüntetést
Az EJEB szerint a magyar rendőrség a törvényben nem szereplő indokokra hivatkozva, feltételezésekre alapozva tiltotta meg a demonstrációt.
Az EJEB szerint a magyar rendőrség a törvényben nem szereplő indokokra hivatkozva, feltételezésekre alapozva tiltotta meg a demonstrációt.
A csoport őrizetben lévő tagjainak letartóztatásáról szerdán döntenek.
A DK miniszterelnök-jelöltje azt ígérte, hogy bevezetik az elsétálási jogot, vagyis, ha valaki már elveszítette a hitelből vett ingatlanát, attól ne lehessen utána is pénzt követelni.
A nyomozók szerint a tettes már vagy régen elhagyta az országot, vagy meg is halt.
Az uniós bíróság kimondta, hogy kevés a devizás hitelszerződés érvénytelenítéséhez, ha tisztességtelen kikötés van benne az árfolyamrésről.
Olyan lakásokról van szó, amelyek korábban a Nemzeti Eszközkezelőhöz tartoztak.
Hét évvel ezelőtt elégedetlen devizahitelesek tüntettek volna a Cinege utcában, a miniszterelnök házánál, de a TEK lezárta az útszakaszt. Az ügyben az egyik szervező indított pert, ami itthon megjárta a közigazgatási bíróságot majd hat évig ült rajta az Alkotmánybíróság, végül a strasbourgi emberi jogi bíróság mondta ki a végső ítéletet: a magyar hatóságok megsértették az Emberi Jogok Európai Egyezményét.
Ahogy letelik a moratórium, az önkormányzat máris megemeli a bérleti díjakat.
Varga István nem maradt az út szélén, miután leszólta a Fidesz-közeli sajtót.
A devizahiteleseknek az eredetileg felvett összeget kell visszafizetni kamatok nélkül, így értelmezi egy ügyvéd az Európai Unió Bíróságának egy lengyel üggyel kapcsolatos minapi döntését.
A tárgyalási jegyzőkönyv szerint ott volt az ügyvéd a Győri Ítélőtáblán, miközben épp Budapesten mondott védőbeszédet. A bíróság azt mondja, van magyarázat az ügyre.