Az OTP korábban populista lépésnek nevezte a bankadót
Miközben Csányi Sándor ma belátja, hogy a bankoknak is áldozatot kell hozniuk, 2004-ben bankja, az OTP még populista lépésnek nevezte a bankadót, s kilátásba helyezte, hogy azt részben az ügyfelekre hárítja - olvasható a legfrissebb HVG-ben.
Berlinben Angela Merkel kancellár jelenlétében Orbán Viktor saját találmányaként tüntette fel a bankadót, pedig ezt az adónemet még a Gyurcsány-kormány vezette be – bár szerényebb mértékben és átmeneti jelleggel - áll a legfrissebb HVG-ben.
A kétszázmilliárdos adó kivetésében egyik támogatója az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor, ami azért meghökkentő, mert 2004. szeptember 17-én az OTP közleménye a tervezett gyurcsányi bankadót még populista lépésnek minősítette, Alkotmánybírósággal, sőt egyes banki fejlesztések külföldre településével fenyegetőzött, és kijelentette, hogy a terheket bankja kénytelen lesz részben az ügyfelekre hárítani. Csányi akkor azt mondta, tőle a részvényesek a nyereség maximalizálását várják el. Most pedig azt, belátja, hogy a bankoknak is áldozatot kell hozniuk. Lényegét tekintve a Gyurcsány- és az Orbán-kormány egyazon indoklással vetett, illetve vet ki különadót a pénzintézetekre: az állítólagos extraprofit megcsapolására. Az is közös bennük, hogy valójában csak időt akartak nyerni vele.
Ha a teljes cikkre kíváncsi, elolvashatja a legfrissebb HVG-ben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.