2009. március. 02. 16:55 Utolsó frissítés: 2009. március. 02. 16:55 Gazdaság

Megtalálta a helyét a forint

Úgy fest délutánra megtalálta a helyét a magyar deviza: a reggeli gyengülést követően az elmúlt órákban nem volt éles mozgás a forintpiacon.

Délelőtt egy nagyot még gyengült a magyar fizetőeszköz, az euró kurzusa azonban az elmúlt órákban már nem mozgott nagy kilengésekkel. A közös európai pénzért múlt hét péntek délelőtt 296 forintot kellett fizetni, azóta azonban nem érkeztek túl jó hírek a magyar deviza szempontjából. A legnagyobb pofont a forintnak az adhatta, hogy hét végi EU-csúcson elutasították Gyurcsány Ferenc a teljes kelet-közép-európai térség megsegítésére vonatkozó javaslatát. Így fordulhatott elő, hogy az euró/forint árfolyam már hétfő reggel is jóval 300 fölött mozgott, délelőtt pedig tovább gyengült, s meg sem állt 307,7-ig. Az elmúlt órákban azonban viszonylag szűk sávban mozog a kurzus, fél öt után néhány perccel például 306,7 forintot kértek a közös európai pénzért. 

Hasonlóan alakult ma a dollár árfolyama is. A zöldhasúért reggel kevesebb, mint 240 forintot kellett fizetni a bankközi devizapiacon, háromnegyed kettőkor azonban már a 245-ös szintet is megközelítette a kurzus. Innen némi korrekciót követően fél ötre 243,5-ig süllyedt a dollár jegyzése. Az amerikai deviza egyébként három hete volt utoljára ilyen drága.

A svájci frank is jóval a 200-as szint fölött jár. Reggel az alpesi devizáért 204,8 forintot kértek, az árfolyam azonban délután már 208 fölött is megfordult. Jelenleg 207,6 forintot kell fizetni egy frankért.



Ecoline.hu

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.