Tizenhétmillió forintot kerestek tavaly a külföldi cégek magyar vezetői
Tizenhétmillió forint – a Kienbaum Magyarország munkaerő-közvetítő és fejvadász cég frissen közzétett felmérése szerint átlagosan ennyit kerestek tavaly a Magyarországon működő, német, osztrák, illetve francia tulajdonban lévő vállalatok vezetői.
A vizsgálat eredményei szerint a jövedelmek komoly szórást mutatnak a cégnagyság szerint: az ötszáznál több munkavállalót foglalkoztató társaságok első emberei átlagosan 24,98 millió forintot tettek tavaly zsebre, ami durván kétszer annyi, mint az ötvennél kevesebb főt alkalmazó cégeknél, ahol a vezetők jövedelme átlagosan 11,95 millió forint volt 2004-ben.
A 8257 – a topmenedzseritől a szakmunkásig terjedő - pozíciót felölelő felmérés megállapításai szerint az átlagos leányvállalat-vezető 47 éves, kilenc éve van a cégnél, hat éve egyazon pozícióban, beosztottainak száma 455. Variábilis kompenzációt 64 százalékuk kap, amelynek mértéke átlagosan 4,45 millió forint. Céges autóval 93 százalékuk rendelkezik. Jövedelmük tavaly 13,7, 2003-ban 11,3, 2002-ben pedig 15,3 százalékkal emelkedett.
A felmérés eredményei szerint a vezetők javadalmazása a vállalat helyzetének (nyereségesség, méret, működési hely, ágazat), a munkaerő-piaci lehetőségeknek (konjunktúra-dekonjunktúra), a betöltött pozíció jellegének (hierarchiai szint, feladatkör, személyügyi felelősség, jogosultságok), valamint a vezető személyes jellemzőinek (képzettség, életkor, nem, szakmai tapasztalat, szolgálati idő, egyéni teljesítmény) a függvénye.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.