2004. november. 08. 11:22 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Kétévente költözik az ideális menedzser

Az európai vállalatok mobil munkaerőt keresnek: az ideális jelölt 30 körüli, több nyelvet beszélő, jó egyetemen diplomát szerzett, jómódú szingli – lehetőleg férfi –, de legfőképpen nagyon eredményes. És akkor indulhat a globalizált élet: két év Frankfurt, két év London, két év New York.

A PricewaterhouseCoopers felmérése azt mutatja, hogy az európaiak nem könnyen adják a fejüket erre az életmódra: az egész munkaerő-piacon évente mindössze 0,4 százaléknyi ember, vagyis mintegy másfél millió munkavállaló hajlandó költözködni új állása miatt. Az USA-ban hatszoros ez az arány. Elsősorban a negyven fölötti topmenedzsereket nehéz megnyerni annak érdekében, hogy külföldön kamatoztassák tudásukat cégük javára. Ők már többnyire családos, gyermekes, megállapodott emberek, társadalmi kötődésekkel.



A sikerorientált harmincasoknak ugyanakkor ugródeszkát jelenthet a karrierhez vezető úton a kétéves ciklusos külföldi munka. Persze ennek is ára van, nem is kicsi: az érintettek élete többnyire a munkára szorítkozik, nehezebbé válik a szocializálódás, a családalapítás. A szabadidő megszervezése sem mindig könnyű, mire jobban megismernék a befogadó ország kultúráját, szokásait, már ismét csomagolhatnak.



A tanulmányt készítő PricewaterhouseCoopers müncheni humánpolitikai vezetője arra is felhívja a figyelmet: a magasan kvalifikált menedzserek szívesebben vállalkoznak a felelősségteljes, jól jövedelmező külhoni munkára, ha anyacégükkel előre tisztázhatják, hogy hazatértük után képességüknek megfelelő, biztos pozíció várja őket. (euro.hu)
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.