De nem zárkóznak el az újgenerációs atomenergiai megoldásoktól.
Megerősítette a belga kormány azt a 2003-as döntést, amely szerint 2025-re bezárják az összes nukleáris reaktort az országban. Alexander De Croo miniszterelnök bejelentése szerint a biztonság központi jelentőségű.
A korábbi jogszabály szerint 40 évi használat után minden reaktort végleg le kell állítani, újakat pedig tilos építeni – ez viszont nem jelenti azt, hogy Belgium elzárkózna az atomenergiától.
De Croo szerint az ország legkevesebb 100 millió eurót (átszámítva 36 milliárd forintot) fektet a jövő atomenergiájának kutatásába, különös tekintettel a kisebb moduláris reaktorokra (SMR). Hangsúlyozta: Belgiumnak meg kell határoznia, hogyan pótolja az energiahiányt.
Végleges döntés március 18-án születhet az atomenergia leállításáról, ugyanis ekkorra készülhet jelentés az ország energiabiztonságának jövőjéről. Az országban jelenleg két atomerőműben hét reaktor működik.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Kína állítja, az úszó atomerőművük olyan stabil, hogy egy tájfunt is kibír
Orbán a Roszatom vezetőjével tárgyalt Paks II.-ről: 8-9 év, és kész
Helycsere a HVG egyetemi rangsorának élén: a BME megelőzte az ELTE-t, felért a dobogóra az SZTE
A BME lett a legjobb egyetem a HVG legfrissebb felsőoktatási rangsorában. A sokféle metszetben elkészített toplistákon szereplő intézmények vezetői sérelmezik az oktatási és tudományos Huxitot, és leghőbb vágyuk, hogy bekerüljenek a nemzetközi ligákba.