Visszafordítható a klímakatasztrófa? Milyen válaszlépésekre lenne szükség? Felvehetjük egyáltalán a harcot a gazdaság jelenlegi keretei között? Nemcsak kérdéseket vet fel, de a válaszokat is igyekszik megadni a HVG Green Revolution konferenciája.
Bolygónk védelme nem csak a jövő generációjának a feladata. A zöld forradalomban együtt kell működnünk – fiataloknak és időseknek, politikusoknak és polgároknak, vezérigazgatóknak és alkalmazottaknak egyaránt.
Rendezvényünkön bátor, úttörő és példamutató megoldásokat keresünk a Földet fenyegető veszélyek elhárítására, a fenntartható működésre. Előadóink és vendégeink bemutatják, mit érhetünk el, ha túllépünk saját határainkon és együtt gondolkozunk, cselekszünk. Kérdések, amelyekkel foglalkozunk:
(Ha nem jelenik meg a videó, kattintson ide!)
- Hogyan kell újragondolni és újratervezni épített környezetünket?
- Milyen eszközökkel és hogyan szállítsuk az embereket és a megtermelt javakat?
- Milyen szerepet vállal fel a pénzügyi szektor a környezetvédelemben? Mennyire lesz dinamikus a zöld pénzügyek növekedése?
- Kik és hogyan képesek arra, hogy világméretű változást generáljanak az egészségesebb táplálkozás érdekében?
- Hogyan tudjuk megőrizni a biodiverzivitást és elérni, hogy a Föld varázslatosan zöld maradjon?
- Milyen gyorsan tudunk 100%-ban tiszta energiát termelni?
Mindenkit szeretnénk rádöbbenteni arra, hogy igenis részese a folyamatoknak, és megtanítani arra, hogyan képes pozitívan hatással lenni. A konferencián előadások, kerekasztal-beszélgetések és rövid esettanulmányok váltják majd egymást.
A konferencia részletes programját itt találja.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól
Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.