Bár még kezdeti fázisban van, a fotoszintetizáló, biológiai úton lebomló ruhadarab reményt adhat a környezetvédőknek.
Egy kanadai-iráni tervező, Roya Aghighi olyan ruhadarabot dolgozott ki, amin élő algák nyelik el a viselője körüli szén-dioxid-kibocsátást – számol be a fejlesztésről a CNN. A tervező a Brit Kolumbia Egyetem (UBC) mérnökeivel közösen kidolgozott alapanyagot Biogarmentrynek nevezte el.
A ruha alapanyagát alga adja, így képes a fotoszintézisre, ezáltal tisztítja maga körül a levegőt.
A prototípus még egyelőre kísérleti fázisban van, így viszonylag távol áll attól, hogy iparilag, a tömeggyártásban is hasznosítsák, az eredmény azonban mindenképpen reménykeltő.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
El ne higgye, hogy egy 2000 forintos póló fenntartható lehet
Felforgathatja a divatipart az ausztrál tudósok felfedezése
Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát
Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.