Faültetés, szélenergia, rövid szállítás és szennyvíztisztítás: 30 millió fontos befektetésből indított el a BrewDog egy programot, hogy elmondhassák: övék a világ első karbonnegatív söre.
„A kormányok teljesen alkalmatlannak mutatkoztak a környezeti problémák megoldására, ezért magunk fogtunk hozzá. A mi szén-dioxidunk, a mi sarunk! Nekünk kell megoldanunk ezt a problémát: az egész iparágnak példát akarunk mutatni ezzel” – mondta James Watt, a BrewDog sörmulti egyik alapító atyja a Forbesnak. Hozzátette még: „Alvajárók vagyunk és a szikla szélén állunk. Ha nem nézünk szembe a szén-dioxid-problémával, akkor katasztrófa lesz az eredmény” – hangsúlyozta.
Mit jelentett ez a gyakorlatban? Először a világ egyik legnevesebb környezetvédelmi szakértőjével, Mike Berners-Lee-vel felmérették a BrewDog ökológiai lábnyomát, majd a tanácsai alapján azután hozzáláttak az eltüntetéséhez. Eddig összesen 30 millió fontot fektettek abba, hogy környezettudatossá váljon a BrewDog sörbiznisze.
Tavaly a skót cég 67951 tonna szén-dioxiddal terhelte meg a légkört. A szakértők által kidolgozott program végrehajtásával viszont kétszer annyi szén-dioxidot vonnak majd ki a levegőből mint amennyit kibocsátanak – így lesznek nemcsak karbonsemlegesek, de karbonnegatívak.
A zöld program megvalósításának első lépéseként a Skót-felföldön hatalmas területet vásároltak, amelyre egymillió fát ültetnek; számítások szerint ez ellensúlyozza környezetkárosító működésüket. Átszervezik továbbá a sörözők ellátásának logisztikáját, hogy a szállító járműveknek jóval rövidebb távot kelljen csak befutni. Pubjaik energiaellátását a jövőben szélenergia biztosítja majd, és a szennyvíz tisztítása révén is csökkenteni tudják a sörözés környezetkárosító hatásait.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Minden termékén megjeleníti az Unilever, hogy mekkora az ökolábnyoma
Már vodkát és gyémántot is csinálnak szén-dioxidból
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.