2014. április. 01. 13:32 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 01. 13:29 Világ

Kijev a NATO-val és az EU-val közös hadgyakorlatba kezd

Az ukrán törvényhozás a keddi szavazással engedélyt adott arra, hogy az ország területére külföldi erők lépjenek a 2014-re tervezett, összesen hét hadgyakorlat idejére. 17 nemzet 7000 katonáját mozgatják meg a nyári hadgyakorlaton.

A kijevi parlament kedden jóváhagyta, hogy közös hadgyakorlatokat tartsanak a NATO- és az EU-tagállamok erőivel idén május és október között Ukrajna területén, valamint a Fekete-tengeren. Az indítványt a jelenlévő 235 képviselő egyhangúlag elfogadta. 

A törvény tervezetét Olekszandr Turcsinov ideiglenes ukrán államfő terjesztette be március 26-án, néhány nappal azután, hogy Oroszország elcsatolta Ukrajnától a Krím félszigetet.

Az ukrán törvényhozás a dokumentum elfogadásával engedélyt ad arra, hogy az ország területére külföldi erők lépjenek a 2014-re tervezett, összesen hét hadgyakorlat idejére.

A Public Order (Közrend) és a Safe Sky (Biztonságos Égbolt) gyakorlatokon a lengyel katonai rendőrséggel, illetve a lengyel légierővel, a Rapid Trident (Gyors szigony) és a Sea Breeze (Tengeri Szél) manőverekben az amerikai erőkkel közösen vesznek részt az ukrán katonák, míg két gyakorlat, a Light Avalanche (Könnyű Lavina) és a Carpates (Kárpátok) több résztvevős, nemzetközi hadgyakorlat lesz. Az utolsón, a Sud (Dél) műveletben a román és a moldovai szárazföldi erők vesznek majd részt az ukránokkal karöltve.

A Ukrajna nyugati részében, valamint a Fekete-tengeren, a Krím félsziget közelében végrehajtandó hadgyakorlatokban 17 nemzet mintegy hétezer katonája vesz majd részt.


 

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.