Pontosít a NATO: még nem tudni pontosan, mi történt a Litvániában eltűnt amerikai katonákkal
Szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár már halottnak nevezte a gyakorlatozás közben eltűnt katonákra, de ezt még nem mondhatta biztosra.
Szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár már halottnak nevezte a gyakorlatozás közben eltűnt katonákra, de ezt még nem mondhatta biztosra.
A hazai pályafutása után több nemzetközi válság kezelésében részt vett politikus a Die Pressében közölt vendégkommentárjában azt írja, hogy Európa remélheti a legjobbat, de készüljön a legrosszabbra: Trump fellépésével a Nyugat már sosem lesz olyan, mint eddig.
Ma már a vadászrepülő is olyan, mint a mobiltelefon: akár le is állhat, ha a gyártó nem támogatja, nem frissíti, netán távolból lekapcsolja. Gondban is vannak a NATO-szövetségesek.
„Ha most mi Oroszországnak diplomáciai úton megadjuk azt, amit három éven keresztül háborúval nem volt képes elérni, akkor az egyértelműen vereségünket jelenti a biztonság megtartása terén Európában” – vélekedett Jan Lipavsky a közszolgálati Cseh Televízióban.
Mark Rutte nem tűnt nyitottnak az ötletre.
Szerinte ez teljesen nyilvánvalóan következik a NATO határainak keletre tolódásából.
Pártpreferenciától függően nagy a társadalmi megosztottság abban, hogy előnyösek vagy veszélyesek Magyarországra, illetve Európára nézve Donald Trump intézkedései. Sokak számára lehet meglepő, ami a Medián felméréséből a Pride megítéléséről kiderül.
Mark Rutte Szarajevóban szólította fel a feszültségek feloldására az ország vezetőit.
A lengyel miniszterelnök 200 ezerről félmillióra növelné a hadsereg létszámát, beleértve a tartalékosokat is.
Az amerikai-ukrán tárgyalásokban is bízik.
A honvédelmi miniszter szerint lehet, hogy a volt vezérkari főnök a NATO-üléseken nem a kormány álláspontját képviselte.
Svédország tavaly március 7-én csatlakozott a katonai szövetséghez, hosszú magyar ellenállás után.