Az LG a jelek szerint nem szeretné, ha a nyakán maradnának azok az okostelefonok, amiket a jövőben mutattak volna be a nagyközönség számára.
A dél-koreai LG még április elején jelentette be, hogy lehúzza a mobilgyártó részlegének rolóját. Az indok egyszerű: a cég 2015 második negyedéve óta gyártotta veszteséggel az okostelefonokat, majd amikor megpróbáltak vevőt találni rá, nem sikerült.
Az LG a tervek szerint július végével hagy fel az okostelefonok gyártásával. Ez azonban nem olyan egyszerű lépés, mint amilyennek hangzik, a vállalatnál ugyanis többféle mobil fejlesztésén is dolgoztak, mielőtt a vezetés bejelentette a hírt. Hogy mi lesz a már elkészült prototípusok sorsa, arról eddig nem sokat lehetett tudni, a FrontTron néven ismert szivárogtató szerint azonban már erre is megvan a forgatókönyv a cégnél: a vállalat alkalmazottainak adják el azokat – számolt be róla az AndroidPolice.
A Twitteren írt bejegyzésben néhány példát is hoz erre: az LG eladja például a be sem mutatott LG Velvet 2 Prót, amiért 176 dollárt, vagyis átszámítva mintegy 50 ezer forintot kérnek darabonként. Ez gyakorlatilag ingyen van ahhoz képest, hogy egy Snapdragon 888-cal felszerelt csúcsmobilról van szó. Más kérdés, hogy a készülékhez legfeljebb 6 hónap garancia jár, szoftverfrissítés pedig nem érkezik hozzá.
LG Rainbow (LG Velvet 2 Pro)
— Tron ❂ (@FrontTron) May 17, 2021
SD888
6.8" FHD+ OLED 120Hz
8/128
4500mAh
Limited 3000 unit sales delayed due to high popularity and discussing extending warranty from 6 months to 24 months
Only LG Electronics Korea employees can buy max 2 units per person
Resale prohibited
$176 pic.twitter.com/478IMUbgj7
Az információk szerint összesen 3000 készüléket szór ki így az LG, fejenként pedig legfeljebb kettőt vehet egy alkalmazott. A viszonteladást pedig megtiltják nekik, vagyis a telefont csak és kizárólag saját használatra lehet megvásárolni.
Ami azonban ennél is érdekesebb: az LG a csak prototípusként megvillantott, feltekerhető kijelzős telefonját, az LG Rollable-t is eladja a dolgozóknak. Azt nem tudni, hogy ebből hány darab készült, mi a pontos specifikációja és mennyibe kerül. (A cég a pletykák szerint 2560 dollárért, vagyis nagyjából 758 ezer forintért kínálta volna az eszközt az amerikai piacon.) Az viszont biztos, hogy ha van belőle már kézzel fogható készülék, akkor tényleg közel állhatott a gyártáshoz a dél-koreai cég.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.