Valószínűleg mindenki látott már röntgenfelvételt, az viszont igen ritka, hogy állatokról készítsenek ilyesmit. Pláne egész alakosat. Pláne hüllőkről.
A röntgenfelvétel hasznát nem lehet vitatni, hiszen segítségével könnyen felfedezhetők a sérült testrészek, illetve a törések. A Londoni Állatkert (ZSL London Zoo) munkatársai is alkalmazzák ezt az orvosi módszert, hogy az állatok szervezetének működését nyomon követhessék. A legutóbb vizsgálat apropóján közzétettek néhány igen látványos felvételt.
Heather Macintosh állatorvos szerint a röntgenfelvételek gazdag információval szolgálnak a vizsgált állatok egészségügyi állapotáról, a csontok, de még a szív erősségéről is. A szakember szerint emberi röntgenképeket viszonylag gyakran láthatunk az életünk során, az azonban keveseknek adatik meg, hogy állatokról készültet is lássunk. Pedig ha valami, utóbbi igazán érdekes:
Macintosh személyes kedvencei a kígyókról készült felvételek, amiket szerinte több okból is csodálatos érzés visszanézni. Ezek egyike, hogy míg az emberi testben 33 csigolya található, a kígyóknak ugyanebből 200-400 darab van.
Az állatorvos elmondása szerint a röntgenképek elemzése fontos feladata a csapatnak, amely az állatok javát szolgálja. Macintosh azt is megosztotta, hogy a vizsgálatot fájdalom- és stresszmentesen élik meg az állatok.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.