Tech hvg.hu 2018. június. 15. 15:03

Dörzsöli a markát a Huawei: nemcsak Magyarországon, máshol is nagyon bejöttek a P20-ak

Három hónapja van már piacon a Huawei új készülék-triója, és az értékesítési adatok szinte mindenütt felülmúlták a várakozásokat.

A napokban jelentette be merész tervét a Huawei: 2018-ban összességében 200 millió eszközt szeretne értékesíteni, ami mintegy 50 millióval múlja felül a tavalyi értékesítési számot. Most, az ázsiai CES-en egy újabb bejelentést tett a cég okostelefonos üzletágának vezetője, Kevin Ho: ezúttal a Huawei P20 család eddigi, a globális értékesítéshez kapcsolódó néhány adatát osztotta meg a nyilvánossággal.

Elsősorban azt ecsetelte, miként viszonyul a P20 elődjéhez, a P10-hez, s kiderült, hogy az eladási számok 81 százalékkal felülmúlják a tavalyi modellek értékesítési adatait. Számszerűsítve ez azt jelenti, hogy a 3,3 milliós P10-eladással szemben már 6 millió P20, P20 Pro és P20 Lite talált eddig gazdára.

Huawei

Bár Kevin Ho azt nem részletezte, hogy miként oszlanak meg a számok az egyes modellek között, feltételezhetően a P20 Lite-ból adták el a legtöbbet, a kedvező ár-érték arány miatt. Korábbi jelentésekből viszont már kiderült, hogy a P20 Pro is igen népszerű, különösen Nyugat-Európában, köszönhetően a triplakamerának és a különleges, alkonyati fényeket idéző külsejű Twilight verziónak.

Az üzletágvezető a Mate 20 sorozatról is beszélt, s 2019 előtti megjelenést ígért. A Mate 20 Pro valószínűleg triplakamerával érkezik majd, és 6,9”-es kijelzővel. A hivatalos megjelenési időpont még nem tisztázott, de a korábbiak figyelembe vételével ez év októberére valószínűsíthető.

A Huawei P20-akat egyébként nálunk is úgy viszik, mint a cukrot – a hazai értékesítési adatokról itt olvashatnak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.