Gyógyszergyártók csatáznak a Facebookon
A Merck KGaA bepereli a Facebookot, mert a közösségi oldal a német gyógyszergyár amerikai riválisának, a Merck & Co-nak engedte át a Merck KgaA Facebook oldalát.
A Merck KGaA szerint a közösségi háló fontos marketing eszköz és az oldal nagy érték, hozzátéve, hogy mivel versenytársról van szó, az idő igen fontos tényező. A Merck KGaA tavaly márciusban kötött megállapodást a Facebookkal arról hogy a cégnek kizárólagos joga van a www.facebook.com/Merck oldal használatára - áll a BBC hírében.
A német cég idén október 11-én fedezte fel, hogy már nincs joga az oldalhoz, és hogy a tartalmat a Merck & Co menedzseli.
A két gyógyszergyárnak eredetileg ugyanaz volt a tulajdonosa, Darmstadtban, 1668-ban alapította egy patikus a cégeket. De az I. világháború után a német vállalatnak a jóvátételi csomag részeként le kellett mondania a külföldi leányvállalatairól. (A jóvátételt a versailles-i békeszerződés során rótták ki Németországra 1919-ben, összegét 269 milliárd aranymárkában határozták meg, ezt később többször módosították.)
A Merck KGaA ügyvédje, Robert Horowitz postázott egy levelet és egy sor e-mailt is írt különböző Facebook munkatársaknak, azt tudakolva, mi történt facebook-oldallal. Szerinte a válaszolók vagy nem értik a problémát, vagy szándékosan ködösítenek. Az ügyvéd telefonon is kereste az illetékest, de azt válaszolták neki, hogy jelenleg senki nem elérhető, aki segíteni tudna a kérdésben.
Jogi lépések
A Merck KGaA azóta petíciót nyújtott be New York állam Legfelsőbb Bíróságához.
Marketing szakemberek szerint a Facebook-oldalak azért képviselnek nagy értéket, mert segítségükkel sokkal több embert lehet elérni, mint pusztán a cég weboldalával, és személyre szabottan lehet az adott célcsoport számára üzeneteket közvetíteni.