Tech techline.hu 2009. november. 20. 05:49

A legelképesztőbb USB-s fegyverek

Igen fegyver – mert ilyen is van. Megijedni persze nem kell: a számítógépes geek általában igen békeszerető fajta.

 Igen fegyver – mert ilyen is van. Megijedni persze nem kell: a számítógépes geek általában igen békeszerető fajta. Ettől függetlenül azonban imádja a virtuális (és USB-) fegyvereket és persze a Counter Strike-ot, sőt az USB-s golyóálló mellényt is.

Lássuk, milyen elborult USB-s fegyvereket agyalnak ki és készítenek a tech-rajongók. A legtöbb ártalmatlan, némelyik talán ijesztő, egy dolog azonban mindben közös: nagyon jól néznek ki! 

USB ninja eszközök
Van itt kérem minden, amire csak egy jól nevelt, urbanizált nindzsának szüksége lehet. Igaz, az eredeti Ninjutsu művelői valószínűleg csak mosolyognak ezeken az utánzatokon, azonban nekünk, geekeknek tökéletesen megfelelnek.

Van itt USB-s kés, egy 2 GB-os drive, amelynek „kunai” alakja van, de a legjobb természetesen a szintén 2 GB-os shuriken (dobócsillag) alakú pendrive. Utóbbi előnye, hogy a gépbe csatlakoztatva (főleg ha a ház előlapján van az USB csatlakozó) teljesen úgy néz ki, mintha egy unatkozó nindzsa kedves gesztusaként valóban beleállt volna egy dobócsillag a számítógépbe.

USB-s töltények és bombák
Most minden katonai szakértő  hangosan felhördült, mivel az alcímben “bombának” soroltam be például a képen látható kézigránátot is, ami a fegyverfetisiszták között nagyjából egyenlő értékű az istenkáromlással. De hagyjuk ezt most, és elmélkedjünk inkább arról, hogy miért is számít férfiasnak és menőnek a nyakláncon hordott 45-ös töltényhüvely, illetve ugyanezen analógiára: miért férfias dolog a töltényt utánzó USB pendrive?  (Egyik kollégám szerint egy 357-es töltény, másik kollégám szerint 762-es töltény – itt most egy 15 percig tartó vita következik a kaliberekről és a töltények fotó alapján felismeréséről, az olvasót kímélendő nem részletezem tovább...) Tény, hogy nagyon macsó.

Még  „macsóbb” azonban a 4 GB-os kézigránát pendrive, a hozzávaló biztosítószeggel, és kallantyúval. (Tudom, hivatalosan nem is „kallantyú” – és valóban... valóban nem voltam katona...) Természetesen repeszgránát és nem „nyeles”, ami szerintem igazán kár, hiszen a világháborúban is használt nyeles gránát sokkal ijesztőbben néz ki. Igaz, a nyeles gránátot még vissza lehetett dobni, a mai modern “kukoricagránátot” már nem lehet. Azaz lehet, de csak egyszer...

Ha már szóba jött az ijesztő kinézet: a kategória nyertese kétségkívül a nagy, fekete bombát formázó USB háttértár. Nagy hátránya, hogy ha a repülőtéren előkerül a notebook táskából, akkor a gazdáját kérdezés nélkül lelövik, de az is lehet, hogy lelövik. (Oké, Európában talán nem..., de jó pár olyan hely van a világon, ahol biztos. ) Ennek az USB tárnak vitathatatlan előnye, hogy nem robban.

Otthonra igazán poénos, irodába attól függően vigyük, hogy mennyire cizellált a főnök és a biztonsági őrök humorérzéke (vigyázat: többnyire semennyire.)

Ha valami igazán nagyot akarunk (bár mint Rambo óta tudjuk, egy fegyver soha nem lehet túl nagy), akkor a legjobb, ha beszerzünk egy lézerirányzékkal működő, távirányítható USB-s rakétakilövőt (itt kapható). Valóban rakétákat lő ki, robbanófej nélkül szerencsére, szóval a végén csak lepottyannak a földre, és kész. Bár minden rakéta ilyen lenne...

USB-s lőfegyverek
Többnyire lövöldözős játékokhoz ajánlott (evidens... hiszen autóversenyt valóban nehéz pisztollyal irányítani, bár a geekek világában én már semmin nem lepődöm meg). A legtöbb USB-s fegyver gagyi műanyag kinézetű, szerencsére van ellenpélda is: az Act Lab által gyártott némelyik típus még jól is néz ki. Sajnos a sörétes puska (ami, mint tudjuk, az AK47 után minden idők második legjobb fegyvere) USB-s verziója náluk is gagyi kinézetű: piros és kék „fröccsöntött” kivitelben kapható. Nem a dizájner hibája ez: biztonságtechnikai okokból egyszerűen nem engedik nekik, hogy élethű fegyvereket gyártsanak (USA... természetesen... másolni nem lehet, de eredetit vehetsz a boltban 15 évesen is...).

Ennek ellenére az USB-pisztoly egyik verziója egész szép és „élethű” lett. Ha pedig valami igazán keményre vágyunk, akkor itt az USB-s UZI háttértár. Igaz, az eredeti UZI-nak hosszabb a csöve is, és a tár is más, de azért az USB-s verzió sem rossz.

Sajnos a legtöbb itt bemutatott ketyere házi készítésű, így boltban hiába is keresnénk: sok hasonlót találunk azonban a Thinkgeek.com címen. És végül a tanulság: ha minden fegyver USB-s lenne, akkor kitörne a világbéke: hiszen még a legkisebb pisztolyhoz is magunkkal kellene cipelni minimum egy notebookot. Minden katonánál lenne egy notebook, akkor viszont már simán lejátszhatnák az egész háborút a Counter Strike-ban is, végül is tök ugyanaz, csak éppen Counter Strike után a végén haza lehet menni a családhoz. Még akkor is, ha vesztettünk... De szép is lenne!

Hirdetés
Kult HVG 2024. november. 26. 20:00

"Amit mi csinálunk, az hosszútávfutás" – színfalak mögött az Ivan & The Parazollal

Néhány napon belül több helyen és több helyzetben is találkoztunk a jövőre hatodik nagylemezét megjelentető Ivan & The Parazollal, hogy megtudjuk, mitől különleges a zenekar új nagylemeze, hogyan áll most a 14 éves zenekar, mi történt velük az elmúlt években, és miért gondolják azt, hogy eljött az együttes aranykora. A HVG kisfilmje.