Szokta a Wikipédiát használni? Akkor ön vadász, elfoglalt vagy táncos
Amerikai kutatók 482 ezer Wikipédia-felhasználó böngészési adatit nézték át, hogy kiderüljön, miként fogyasztják az információt az emberek az online térben.
Amerikai kutatók 482 ezer Wikipédia-felhasználó böngészési adatit nézték át, hogy kiderüljön, miként fogyasztják az információt az emberek az online térben.
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb veszélyt jelent a szabadon szerkeszthető Wikipediára, melynek szerkesztői most egy új kezdeményezéssel vennék fel a kesztyűt.
Egy régi vállalkozás, a zsebszerződéses sztori, Fideszhez húzás alkotmánybíróként – ezeket a részeket akarták törölni a köztársasági elnök Wikipedia-szócikkéből a Népszava szerint.
Hétfőn elindult a Wikipédia orosz másolata, melyben már a megfelelő narratívával tálalják az egyes eseményeket. Megnéztük, miben hasonlít, és miben tér el az új online enciklopédia, amelyen már csaknem kétmillió szócikk van.
A világ egyik leggyakrabban felkeresett weboldala a nyílt közösség által fejlesztett online világenciklopédia, a Wikipédia. Történetében nem először kerül veszélybe a működése, és most is egy jól bevált módszerrel próbál túlélni: adományokat kér.
Az adatbiztonságra fókuszáló DuckDuckGo is beépíti a ChatGPT tudását a keresőjébe, és nyílt forrásokból származó válaszokat fog javasolni – nem lesz azonban kötelező a használata, csupán egy érdekes extra funkcióként jelenik meg.
Az ázsiai muszlim ország médiahatósága azt követően döntött így, hogy az oldal üzemeltetői nem törölték az általuk istenkáromlónak nyilvánított bejegyzéseket.
A Wikipedia asztali számítógépes változata számos ponton változik meg, modernebb lesz és jobban használható.
Jimmy Wales, a Wikipédia egyik alapítója szerint a WT.Social lesz az, ami élhető alternatívát kínál a kiábrándult twittereseknek.
A Facebookot is magába foglaló Meta nyújt segítséget a legnépszerűbb online enciklopédiának. Nem új oldal indul, a meglévőt akarják jobbá tenni.
A Wikipédia kínai felületén is lehet olvasni az orosz történelemről, de mint most kiderült: az itteni bejegyzések között több hamis is volt.
A Wikipédia internetes lexikont üzemeltető Wikimédia Alapítvány meghallgatta a felhasználókat, akiknek nagyon nem tetszenek a kriptopénzek.