A Facebookot is magába foglaló Meta nyújt segítséget a legnépszerűbb online enciklopédiának. Nem új oldal indul, a meglévőt akarják jobbá tenni.
A Wikipédia havonta nagyjából 17 ezer szócikkel bővül, amik között idézetek is találhatók. Előfordul azonban, hogy ezek pontatlanul kerülnek az oldalra, ami komoly gond, hiszen a felület éppen azért jött létre, hogy hiteles információkkal szolgálja az érdeklődőt. Mint minden mást, természetesen ezt is lehet orvosolni – a Metának pedig van is rá egy ötlete.
A Facebookot is magába foglaló cég, Mark Zuckerberg óriási birodalma úgy hiszi, hogy a Wikipédia hibás idézeteit is lehet korrigálni a megfelelő mesterségesintelligencia-modellel. A vállalat ki is fejlesztett egy rendszert, ami állításuk szerint nem csupán a helyes információt képes felkutatni, hivatkozásokat is ajánl az egyes tartalmakhoz.
Az Engadget szerint a felület legalább egy esetben már megmutatta előnyeit: a Blackfoot Confederacy című szócikknél magától kiegészített egy olyan idézetet, ami sokáig hiányos volt, mert a hús-vér szerkesztők nem találtak megfelelő forrást. A Meta azt állítja, hogy az eredmény az MI nyelvi képességeit tükrözi. (Ha már nyelv, a cég egy 200 nyelvet ismerő fordítón is dolgozik.)
A Wikipédia egyelőre azonban nem adta rendszeréhez a modellt, így az idézetek ellenőrzése továbbra is manuálisan, emberek által zajlik. A Meta ugyanakkor reméli, hogy a szerkesztők egyszer mindennapos eszközként tekintenek majd a platformra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.