Tech techline.hu 2008. augusztus. 20. 06:30

Photoshop szűrők ingyen, bárkinek

A Photoshop drága és komplikált program, de sok olyasmit tud, amit olcsóbb, kisebb...

A Photoshop drága és komplikált program, de sok olyasmit tud, amit olcsóbb, kisebb tudású programokkal nehéz vagy egyenesen lehetetlen megoldani. Példának okáért temérdek szűrőt tartalmaz, amelyekkel különféle – művészi és kevésbé művészi – hatásokat produkálhatunk, és a szűrőkészletet korlátlanul bővíthetjük fizetős vagy ingyenes szűrőkkel. Vannak forgalmazók, akik abból élnek, hogy a Photoshophoz fejlesztenek különféle szűrőket, pluginokat.
Nem kell azonban irigyelni azokat, akiknek telik Photoshopra, hiszen a Photoshop által használt 8BF szűrőket a világ legolcsóbb (és mi lehet olcsóbb az ingyenesnél?) programja, az IrfanView is kezelni tudja.
Ha megnézzük az IrfanView Kép/Hatások menüpontját, alatta ott találjuk az Adobe 8BF szűrők alpontot, amely egyébként a Ctrl + K billentyűkombinációval is előhívható.

Az IrfanView minden különösebb beavatkozás nélkül kezeli az Adobe 8BF szűrőket

Itt néhány jól működő szűrőt találunk, amelyek az IrfanView-val együtt települtek a gépre (feltéve, hogy letöltöttük és telepítettük a hozzáadott plugin csomagot).
A szóban forgó szűrőkészlet azonban, mi tagadás, elég szegényes, semmiképpen nem versenyezhet az Adobe-éval. Érdemes ilyenkor körülnézni az interneten, és ingyenes 8BF szűrőkre vadászni. Ha ráakadtunk a megfelelő szűrőre, töltsük le, és másoljuk be az IrfanView\Plugins\Adobe 8BF könyvtárba.

Meghökkentő hatásokat érhetünk el a Harry’s Filters nevű szűrővel

Ezzel azonban még nem végeztünk. Ahhoz, hogy használni is tudjuk, előbb hozzá kell adnunk a szűrőkészlethez. Töltsünk be egy képet, hívjuk be a szűrőket a Ctrl + K-val, majd kattintsunk az Add 8BF filters gombra, és keressük meg az imént letöltött szűrőt. A szűrő felkerül a listára, ahol kiválasztása után a Start selected filter gombra kattintva indíthatjuk el.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.