2007. december. 21. 10:32 MTI Utolsó frissítés: 2007. december. 21. 10:36 Tech

Szürkeimportból származó iPhone-t árusít a Penny Market

A Penny Market élelmiszerdiszkont áruházlánc forgalmazza Ausztriában az iPhone-t. Az Apple tiltakozik.

"A forradalmi mobiltelefon, az iPhone megérkezett! December 21-től Ön is megvásárolhatja a kijelölt Penny Market boltokban és az online áruházban. Az összes hálózaton működik!" - hirdeti a cég honlapja. A filléres termékeket kínáló üzletekben 799 euróért (203 ezer forint) kapható a kártyafüggetlen okosmobil egyéves garanciával. 

A gyártó engedélye nélkül: "Az Apple az Amerikai Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Németországban és Franciaországban mutatta be a készüléket. További terveket vállalatunk nem hozott nyilvánosságra és Franciaországon kívül sehol nem támogatja kártyafüggetlenített iPhone forgalmazását" - áll az ausztriai Apple-képviselet közleményében.

A készülékhez csak az amerikai céggel kizárólagos szerződésben álló mobilszolgáltatóval kötött előfizetéssel együtt lehet hozzájutni. Az Apple jutalékot kap minden egyes aktivált készülékért, a beszélgetésért és az adatforgalomért beszedett pénzből pedig részesedést. A kivétel Franciaország, ahol az ilyenfajta árukapcsolás tilos, így a vásárló szabadon választhat szolgáltatót. A kártyafüggetlen iPhone ott olcsóbb, mint a Penny Marketnél, 749 euróba kerül. Németországban a T-Mobile az Apple partnere. Az exkluzív szerződést a Vodafone megtámadta, de az első fokon eljáró bíróság elutasította a keresetet.

A Der Standard című bécsi lap szerint a Penny Market készülékei minden bizonnyal "szürkeimportból" származnak, és nem ez az első ilyen eset az országban. A Saturn elektronikai üzletlánc már novemberben árulta az első Apple-féle mobilt. 999 euró volt az ára, de osztrák SIM-kártyával nem lehetett használni, így aztán mindet vissza kellett vásárolni.
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.