Sport Somos Ákos 2012. április. 05. 15:42

Rooney, Ronaldo és Szkander bég a kapuk előtt

A nemzetközi helyzet fokozódik, az európai futball-ligák elit csapatai érzik már, hogy a bajnoki trófea a spájzban van. Kitekintünk, hogy állnak a nagyok, de a futball demokratikus jellegét hangsúlyozandó néhány érdekes kisebb versengés boldog és tragikus hőseit is szemügyre vesszük.

Anglia

A vörös és a kék manchesteri brigád visszaküldte a mezőnyt gyorstalpalóra, ők meg egymást közt próbálják lejátszani a vidám, pajkos vetélkedőt a falu bikája címért. A sajtó közben a City-klubház aranyozott vízköpőiből folyó olajba mártva tollát (de szép kép!) skicceli fel a jövőt. Mancini helyett jön a Mourinho-Guardiola edzőpáros (a bójákat Wenger rakosgatja), visszatér Zidane, Maradona, és Donald kacsa lesz a balbekk.

Wayne Rooney, ha olvas (mármint újságot), nyilván köp egyet és már trenírozza magát a hamarosan következő City-MU rangadóra, ahol a vörösök végleg megmutathatják a trónkövetelőnek a shakespeare-i királydrámákból ismert végkifejlet felé vezető utat.

Az állás (31 forduló után):  1. Manchester United 76 pont, 2. Manchester City 71 pont, 3. Arsenal 58 pont.

Spanyolország

A Real Madrid egy behajtó-alegység sebességével és toleranciájával tipor végig az országon, amerre jár, síró lányok és síró védők hevernek szerteszét (különböző okokból). Elöl megy Ronaldo, berúgja az ajtót, mögötte mosolyogva jön Benzema, berúgja az ablakot, végül Higuain, ő nem mindig rúgja be az üres kaput se, de keményebb napjain szintén halálos.

A bajnoki  cím még nincs a behajtók zsebében, mert néhány kósza félrelépésük közben a szintén turbófokozatba kapcsolt katalán törpesereg nyomukba ért és kibiztosította a digitális labadabirtoklás-mérőjét, a xavimétert.

AP

Az állás (30. forduló) : 1. Real Madrid 78 pont, 2. Barcelona 72 pont.

Albánia

A mezőnyt vezető Skenderben Korce küzdeni tudása evidens, nyilván Szkander bég utódjairól van szó. Méltó utódok, hasítanak az FK Tirana előtt, ha csak egy ponttal is.

Na de mit keres a (közép)mezőnyben a Laci és a Tomori Bent névre hallgató egylet? Csak nem az albán és a magyar futball rokonságáról van szó? Ha így is van, nem túl büszkék rá(nk) arrafelé, mert szegény Lacitól levontak 6 pontot, amikkel akár a 6. helyen is állna. Amivel nyilván veszélyeztetné a Skenderbent, mert Laci és Tomori képes úgy küzdeni, mint Szkander bég egy nőért.

Az állás (19. forduló): 1. Skenderben Korce 41 pont, 2. FK Tirana 40 pont, 3. Tenta Durres 40 pont.

Olaszország

Miközben egykori főnökének épp most erősítették meg büntetését – mely szerint életfogytig neki kell konferálnia a Játékvezetők Bálján –, a Juventus változatlanul olyan, mint a kisgyerek a kártyázásban: képtelen veszíteni. Volt egy időszak, amikor Pirlónak már kész volt a beutalója az Arany Zebra Idősek Otthonába, mert úgy tűnt, passzolás közben is elbóbiskol, de mostanában ismét kacsint a szemébe lógó tincsek mögül, a lenyugvó napnak is van ereje.

AP / Massimo Pinca

A Milan ugyan még tartja a hátával a bejárati ajtót, de ahol Robinho a támadások egyik kulcsa, aki a gólt is képes helyzetté visszafokozni, ott még bajok lehetnek. A másik kulcs persze Zlatan, ha más nem, ő egy hátbarúgással fel tudja rázni csapattársait. Edzésen.

Az állás (30. forduló): 1. Milan 64 pont, 2. Juventus 62 pont, 3. Lazio 51 pont.

Izrael

Önök azt gondolják, a Real Madrid mutatói az ellenfél-leigázás iskolapéldái? Netán a Barcelona mindenkori fölénye a dominancia netovábbja? Nevetnünk kell: Izraelben az Ironi Kirjat Smona csapata 16 pont előnnyel lett bajnok, miközben tavaly augusztustól idén márciusig veretlen volt. A vert mezőnyben holtversenyben tépi haját az európa-szerte ismert Maccabi Haifa és Hapoel Tel-Aviv. A jelenséget Közel-Kelet-szakértők még elemzik.

Íme, az első bajnoki cím ünneplése:

Az állás (32 forduló): 1. Ironi Kirjat 67 pont, 2. Maccabi 51 pont, 3. Hapoel 51 pont.

Szlovákia

A Zsolna büszke csapata megjárta már a Bajnokok Ligája csoportkörét is, pont akkora sikerélménnyel, mint a mi hajdúink – alulról súrolták az 1 pontos álomhatárt a csoportkörben –, ettől még odahaza büszkén vágják ki a rezet. Aztán vagy arany lesz belőle, vagy nem, a réz már csak ilyen. A Spartak Trnava és a Slovan ott lohol a nyomukban. A bajnokság több körös, és felettébb komoly hierarchia szerint zajlik: legfőbb érték az első hely, második a kupaindulást érő hely, utolsó a Dunaszerdahely, sajnos.

A Spartak Trnava - MFK Zilina meccs nem kedélyes gurigázás.

Az állás (25. forduló): 1. MFK Zilina 50 pont, 2. Spartak Trnava 48 pont, 3. Slovan Bratislava 46 pont

Németország

Uli Hoeness februárban köhintett és levette a bőrgatyából font korbácsot az elnöki iroda faláról, kettőt suhintott, a csapat pedig a jakuzziban ülve vette az üzenetet. Azóta nem csak Ribéry belga-viccei hoznak derűs pillanatokat az öltözőbe. Persze a bajnoki címet csak a Dortmund veszítheti el, kivéve, ha a Bayern nyeri meg, igaz, a Bayern is elvesztheti, ha hagyja, hogy a Dortmund ne veszítse el, ez esetben a Dortmund megnyerheti, mert kihasználja, hogy a Bayern elvesztette.

Egyszerű ez, mint egy Gomez-mozdulat, nem?

Az állás (28. forduló): 1. Dortmund 63 pont, 2. Bayern 60 pont, 3. Schalke 54 pont.

Észak-Írország

Nem tudjuk, milyen politikai szervezet keze van a dologban, de olyan brutális fölényt, mint amit a Linfield produkál úgy történelmileg, mint pillanatnyilag, csak kriminalisztikai és háborús módszerekkel lehet elérni.

Ötvenszeres bajnok, +50-es gólkülönbséggel, idén 33 meccsből 25 győzelemmel, 77 szerzett ponttal – lehet, hogy José Mourinho azért hallgat mostanában a jövőjéről, mert várja ügynökei jelentését az észak-ír játékvezetők ingerküszöbéről…?

Íme, jövendőbeli csapatának potenciális tüzérsége.

Az állás (33. forduló): 1. Linfield 77 pont, 2. Cliftonville 65 pont.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.