Plázs travelline.hu 2009. október. 16. 08:23

Izrael a melegekre vágyik

Az amerikai székhelyű Out Now Szaktanácsadó cég által vezetett felmérés előzetes eredményei szerint a szavazó emberek...

Flickr (Creative Commons) - niv

Az amerikai székhelyű Out Now Szaktanácsadó cég által vezetett felmérés előzetes eredményei szerint a szavazó emberek 5%-a mondja csak, hogy Tel Aviv megfelelő turisztikai célállomás, míg 46%-a pedig épp az ellenkezőjét állítja. 900 embert vett részt a felmérésben, a szavazatok Németországból, Londonból és New Yorkból érkeztek. A szavazatok alapján a legfőbb okok, melyek miatt nem jönnek Izraelbe a melegek: rossz a közbiztonság (84%), helyi viszályok (70%), túlságosan vallásos (62%), a homoszexuálisokat nem szívesen látják (41%).

A felmérés másik része rákérdezett arra, mi Tel Aviv vonzereje. 67%-a mondja azt, hogy elbűvölőek a partjai, 65%-a szerint a helyi kultúra miatt, 59% említi Izrael gazdag történelmét, 43%-a Jeruzsálemre esküszik, és 31%-a a meleg és leszbikus éjszakai élet miatt jön a városba. Annak ellenére, hogy a felmérés enyhén negatív eredményt mutat, Tel Aviv továbbra is folytatja azon törekvését, hogy meleg turisztikai célállomás legyen. És az a tény, hogy az éves konferencia ott kerül megrendezésre, az is bizonyíték arra, hogy erőfeszítéseket tesznek a szivárvány turizmus fejlődése érdekében.

Yaniv Waizman, a Tel Aviv Tanács tagja, aki a fő hajtóerő a meleg és leszbikus- barát város kezdeményezésében, elmondta, hogy mi lenne szükséges a siker eléréséhez a jövőben: nagyobb marketing büdzsé, egy meleg-orientált információs stand, az állampolgárok pozitív hozzáállása, jóindulata, és olyan szolgáltatók, akik szívesen fogadják ezen vendégeket. A nemzetközi meleg turisztikai piac mintegy 70 millió főt számlál, s ők 64 milliárd dollárt költenek évente. A helyi önkormányzat elkezdte a meleg-témájú túrák szervezését a városba.

TTG

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.