Vállalkozás hvg.hu 2021. február. 25. 16:03

Csak idén 5500 milliárd forintot kereshet a Moderna a koronavírus-vakcinával

Nemcsak életeket ment, üzletnek sem utolsó a vakcinagyártás.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Kijött az amerikai Moderna cég friss jelentése, mely szerint a cég 2021-ben 18,4 milliárd dollárnyi bevételt remél a koronavírus ellen kifejlesztett vakcinájából – közölte a CNBC.

Ez mai árfolyamon 5429 milliárd forintnak felel meg.

Összességében idén 700 millió adagot gyártanának, ám ez még csak a kezdet, jövőre a tervek szerint ezt megduplázva 1,4 milliárd oltásra elegendő vakcina kerülne ki a cég gyáraiból.

Az idei 700 millióból 300 milliót egyébként az amerikai kormányzat kötött le, amiből egyelőre 55 milliót szállított le a cég.

Az EU összesen 310 millió adagot rendelt (és további 150 milliót kötött le a következő évre), amiből Magyarország lakosságarányosan 6,82 millió adagra lenne jogosult. Ám érhetetlen módon a magyar kormány mindössze 1,7 milliót foglalt le a Moderna termékeiből magának, hiába lenne módja többre is.

Érthetetlenül keveset rendel a kormány a Moderna vakcinából

Sosem volt fontosabb Magyarországon az érthető és pontos tájékoztatás az Európai Unióról, mint most. Az EUrologus brüsszeli újságíró csapatának célja, hogy az Európai Unióval kapcsolatos hírekről és eseményekről közérthetően, pontosan és ha kell, kritikusan számoljon be, illetve elemzéseivel segítse az olvasót a tájékozódásban.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.