Nem lesznek oltópontok, a háziorvostól lehet majd kérni a Covid-vakcinát
A Moderna szállítja a vakcinát, 250 ezer 16 éven felüli oltathatja majd be magát.
A Moderna szállítja a vakcinát, 250 ezer 16 éven felüli oltathatja majd be magát.
Hatékonyan állította meg a tumor növekedését és az újabbak kialakulását a Moderna által fejlesztett mRNS-alapú vakcina, amit a daganatos betegek kezelésére lehetne felhasználni.
Az amerikai döntés azután született, hogy megjelent a tejelő teheneket fenyegető H5N1 vírus.
Az NNGY nem tudta alátámasztani, miért nem írtak ki normál közbeszerzést.
Sok bírálat érte az Európai Bizottság Covid-programját, amely uniós szinten oldotta meg a védőoltások problémáját. Az új rendszer alapjaiban különbözik az előzőtől – írja a Politico.
Az oltás felvétele előzetes regisztrációhoz kötött.
A Magyarországot januárban beperelő Pfizer nem adott ajánlatot, ezért a kormány a Moderna mellett döntött.
A pandémia rengeteg tragédiája mellett kedvező mellékhatás, hogy a vakcinafejlesztés miatt felgyorsultak az mRNS-kutatások, amelyekkel már régebben célba vették a rákot és más kórokat. A 2023-as orvosi és élettudományi Nobel-díjat másodmagával, kollégájával, Drew Weissmannal elnyerő tudós értékeléséről 2023. május 15-én számoltunk be itt a hvg360-on. Ezt a cikket adjuk most közre újra, változtatás nélkül.
Évente lehet majd szükség a koronavírus elleni védőoltások frissítésére – nagyjából úgy, ahogy az az influenza elleni vakcinák esetében is van. A cél, hogy minden mutáció ellen védelmet nyújtson az oltás.
Az oltás 8,7-szeresére növelte a semlegesítő antitestek számát.
A koronavírus ellen kifejlesztett mRNS-vakcinák hihetetlen mértékben felgyorsították az eddig gyógyíthatatlan betegségek ellenszerének kutatását; a Moderna vezetője szerint akár öt éven belül vakcina készülhet rák ellen is.
A Pfizer is hasonló piaci ár bevezetését tervezi, miután lejár a szerződése az amerikai kormánnyal.