Vállalkozás MTI / hvg.hu 2020. április. 20. 16:19

A szlovákiai autógyártók is részlegesen újraindítják a termelést

Közel egy hónapos kényszerleállás után egyre több országban és üzemben indítják újra a gyártást az autóiparban.

Néhány hetes gyártási szünet után hétfőn újraindította a termelést pozsonyi gyárában a Volkswagen szlovákiai leányvállalata – jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség.

Az európai autógyártók közel egy hónapos kényszerszünet után indítják újra a termelést: Magyarországon a hónap végén a kecskeméti Mercedes-gyár és a Suzuki esztergomi gyára is elindul, az Audi győri üzemében pedig már a hét végén megkezdték a munkát.  

A pozsonyi VW március 17-től szüneteltette a gyártást a koronavírus miatt: egyrészt a csökkenő kereslet, másrészt az alkatrészellátás problémái miatt is. Hétfőtől szigorított egészségbiztonsági intézkedések mellett, az egyik szabadidős terepjáró (SUV) gyártósorán indult újra a termelés, egy műszakban. A vállalat egyelőre nem pontosította, hogy a gyártás mikor állhat vissza a járvány előtti teljesítményre.    

A Kia szlovákiai leányvállalata, a Kia Motors Slovakia ugyanakkor hétfőtől csütörtökig tartó gyártási szünetet rendelt el vágtapolcai gyárában. A dél-koreai autógyártó egyetlen európai üzemében március 23-tól április 6-ig szünetelt a gyártás, majd azt két műszakban újraindították. Az időleges leállást üzemeltetési okokkal, illetve a piacon előállt "hirtelen és váratlan helyzettel" indokolta az autógyár.     

A francia PSA szlovákiai leányvállalata nagyszombati autógyárában március 19. óta szünetel a gyártás. Az időleges leállást az autógyár az alkalmazottak védelmével, az alkatrészellátás terén kialakult komplikációkkal és a kereslet csökkenésével indokolta. A vállalat korábban azt közölte, hogy a gyártási szünetet április 26-ig biztosan fenntartják, a további lépéseikről péntekre ígértek tájékoztatást.     

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.