2012. december. 06. 20:51 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 06. 20:46 Vállalkozás

Cáfol a Mol, nem szállnak ki az INA-ból

Teljesen alaptalan a híresztelés, a Mol-nak nem áll szándékában és nem is tárgyal senkivel az INA-ban lévő részesedés esetleges értékesítéséről - nyilatkozta Szollár Domokos, a Mol kommunikációs igazgatója csütörtökön azokra a horvát sajtóértesülésekre reagálva, amelyek szerint a magyar olajtársaság az INA-részvények eladását fontolgatja.

"Mindig is azt mondtuk, hogy hosszú távon vagyunk elkötelezettek Horvátország irányában, ez jottányit sem változott" - tette hozzá Szollár Domokos. 

Az utóbbi napokban néhány horvát lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta, hogy az Ivo Sanader elleni perben született nem jogerős ítélet után a Mol állítólag eladná INA-részvényeit, és erre felkérte a francia Societe Generale bankot tanácsadónak. 

A Mol 49,1 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik az INA horvát olajvállalatban, a horvát állam pedig a részvények 44,8 százalékát birtokolja.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.