A Mol ismét eljárást kezdeményezett a horvát állam ellen
Azt állítják, mivel az energiaválság alatt a horvát kormány hatósági árat vezetett be a gázra, kárt okozott a vállalatnak. Akár tízmillió eurós eljárásról is szó lehet.
Azt állítják, mivel az energiaválság alatt a horvát kormány hatósági árat vezetett be a gázra, kárt okozott a vállalatnak. Akár tízmillió eurós eljárásról is szó lehet.
Megvették az OMV Sloveniját az INA-val közösen.
Többségi részesedést vásárol az OMV Slovenijában a Mol Nyrt., de a versenyjogi szabályok miatt ehhez el kell adnia 39 helyi kútját.
Kifizeti a Mol Nyrt.-nek a nemzetközi választottbíróság által meghatározott kártérítést a horvát állam. Erről szerdán döntöttek, és szerda esete jelentette be a gazdasági miniszter. 235 millió dollár üti a Mol markát.
Horvátország meg akarta semmisíttetni a Mol–INA-ügyben hozott korábbi választott bírósági döntést, amely szerint nem történt korrupció az INA felvásárlásakor.
Új tagokat választottak volt a Mol többségi tulajdonában álló horvát INA igazgatótanácsába. A testületnek Ratatics Péter személyében lett új elnöke. A tisztújítás előzménye egy milliárdos korrupciós ügy.
A Mol szerint Horváth Ferenc és Simola József annak ellenére mondott le, hogy nincs szerepük a nemrég kirobbant korrupciós ügyben.
Csakis az állami tulajdonú Horvát Elektromos Műveknek adhatja el szabott áron az általa kitermelt földgázt a Mol többségi tulajdonában lévő horvát INA olajvállalat, amelyet arra is kötelezett a horvát kormány, hogy növelje a földgázkitermelést.
A magyar olajcég horvát leánya a számításai szerint idén 703 millió köbméter földgáz fog kitermelni.
A horvát hatóságok augusztus végén öt embert tartóztattak le gázkereskedelemmel kapcsolatos visszaélések miatt. A vádak szerint valamivel több mint egymilliárd kunával (54 milliárd forint) károsították meg a vállalatot.
A Mol vezetői sajtóértesülések szerint szerdán Horvátországban tárgyalnak, az olajtársaság azonban ezt egyelőre nem erősítette meg.
Davor Filipovic a gázvételi és -eladási szerződéseket vizsgáltatná. Azt akarják megtudni, az üzleti partnereik milyen feltételek mellett állapodtak meg a horvát olajipari céggel.