Stricik környékezik meg a lánynevelő intézet lakóit
Tudatosan keresik és hálózzák be az intézetben élő lányokat a kerítők, hogy aztán prostituáltként dolgoztassák őket - írja a keddi Népszabadság. Az emberkereskedelemről szóló törvény életidegen, a jogszabály alapján csak 20-25 eljárás indul évente.
A Rákospalotai Javítóintézet és Speciális Gyermekotthon, vagyis a rákospalotai leánynevelő igazgatója, B. Aczél Anna a keddi Népszabadságnak azt mondta, a bent lakó lányok fele érintett a prostitúcióban. A nevelőintézetben élők többsége rossz körülmények közül, nehéz múlttal jött az intézetbe, drogoznak, súlyos pszichés problémákkal, magatartási zavarokkal küzdenek, s jó részüket már kényszerítették vagy rávették a prostitúcióra. (A lap korábban is foglalkozott a témával, ezt ide kattintva olvashatják.)
B. Aczél Anna szerint képtelenek konkurálni azzal, amit a kerítők adnak vagy ígérnek, sokszor egymást viszik bele a prostitúcióba, eladják, futtatják egymást. Történetük rendszerint nem az intézetben kezdődik, hanem korábbra nyúlik vissza: családon belüli erőszak, egy rokonnal vagy ismerőssel történő szexuális kapcsolat a lány akarata ellenére, nemi erőszak részesei voltak korábban.
Az NNI cáfol |
Cáfolja a Nemzeti Nyomozó Iroda, hogy bármely munkatársuk azt állította volna, hogy aki emberkereskedelemmel, prostituáltak futtatásával foglalkozik, az valószínûleg soha nem kerül bíróság elé - jelenti a HavariaPress. Az NNI ennek kapcsán leszögezi, hogy munkatársaik nem adtak interjút a kérdéses lapnak, így a cikk írója vélhetõleg egy múlt heti, prostitúciós témájú elõadásról írt. Ott viszont az elõadást tartó NNI-s munkatárs - a hatóság közleménye szerint - nem közölt ilyen becslést az emberkereskedelmi ügyek számáról, már csak azért sem, mert a rejtve maradó ügyek számának megtippelésére senki nem vállalkozhat. |
A százados szerint az emberkereskedelemről szóló törvény "csak nyelvtanilag van rendben", egyébként életidegen. A jogszabály alapján alig 20-25 eljárást tudnak évente indítani, mert a bizonyítás szinte lehetetlen. Kerítési ügy is alig 250 van egy évben, holott becslések szerint 10 és 50 ezer közt lehet a számuk. Vagyis, aki ezzel foglalkozik, nagy valószínűséggel soha nem kerül bíróság elé - tette hozzá.
Forrás: Népszabadság