Leginkább a klímavédelembe, a hulladékgazdálkodásba, a munkahelyi esélyegyenlőségbe, valamint az ellátási láncok kockázatkezelésének javításába fektetnek be itthon a cégek a fenntartható működés érdekében – derül ki az EY több mint 500, köztük magyar fenntarthatósági vezetők (CSO-k) részvételével készült nemzetközi kutatásából.
Klímacéljaik eléréséhez a hazai vállalatok eddig olyan területeken tettek lépéseket, mint a klímaszakértő munkatársak felvétele, az áram- és üzemanyag-fogyasztás csökkentése, a megújuló energiaforrások használata, valamint a klímavédelmi technológiák – például a szén-dioxid-leválasztási, -tárolási és -hasznosítási technológiák – házon belüli bevezetése.
Nem csak a jelentéstételi kötelezettségek teljesítése miatt érdemes a sereghajtóknak rácsatlakozniuk az ESG-hullámra: a tanulmány rámutat, hogy a klímacélokat teljesítő vállalatok körében közel kétszer valószínűbb, hogy a fenntarthatósági intézkedéseik a vártnál magasabb mértékben térülnek meg.
A hazai válaszadók 68 százaléka szerint az MI valós megoldást nyújt az ellátási láncok optimalizálására és ennek köszönhetően a karbonkibocsátás csökkentésére is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.