Két jelentős pénzintézet ment csődbe idén tavasszal, amely kiürítette az állami betétbiztosítási alapot.
A Wall Street legnagyobb bankjai közel 8,9 milliárd dollárt fizetnek a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC) kasszájának feltöltésére a tavaszi banki fiaskó után – írja a Business Insider.
A lépésre azt követően van szükség, hogy tavasszal csődbe ment a Silicon Valley Bank és a Signature Bank és a biztosítatlan ügyfelek megsegítésére kellett fordítani az amerikai kormány betétbiztosítási alapjának jelentős részét.
A FDIC általában legfeljebb 250 000 dollárig biztosít bankbetéteket egy pénzintézet összeomlása esetén, azonban a szervezet márciusban ígéretet tett a Silicon Valley Bank és a Signature Bank betéteseinek kifizetésére, mindez visztont 15,8 milliárd dolláros lyukat ütött a FDIC betétbiztosítási alapjában.
A pénzügyi műveletben a JPMorgan várhatóan 3 milliárd dollárt fizet, míg a Bank of America és a Wells Fargo közel 2 milliárd dollárt, a Citi Group, a Goldman Sachs és a Morgan Stanley 1,5 milliárd, 400 millió, illetve 270 millió dollárt vállal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.