Közel kilencmilliárd dollárt kell befizetniük a csődalapba a bankoknak a tavaszi bankpánik miatt
Két jelentős pénzintézet ment csődbe idén tavasszal, amely kiürítette az állami betétbiztosítási alapot.
Két jelentős pénzintézet ment csődbe idén tavasszal, amely kiürítette az állami betétbiztosítási alapot.
Történészek szerint aggasztó, hogy eltérnek a hasonló esetekben megszokott 30 éves zárolástól.
10 órán belül 42 milliárd dollárt vettek ki a bankból, azaz minden másodpercben egymilliót.
61,2 milliárd svájci frankot vontak ki a csőd előtti utolsó napokban.
Egy észak-karolinai bank a vevő, amely több mint 20 becsődölt bankot vett már meg.
A szokásos rendtől eltérően elmaradt a tavaszi EU-csúcs végét lezáró sajtótájékoztató – azt a benyomást keltve a sajtóban, mintha a banki részvények zuhanása elnémította volna az eurócsoport vezetőit.
A jelek szerint a nemzetközi befektetők jól fogadták az amerikai Fed kamatemelését, a forint és a régiós devizák erősödtek.
Az Egyesült Államok történetének második legnagyobb bankcsődjének európai hatásai bebizonyították, hogy a 2008-as - szintén az USA-ból induló - bankválsághoz hasonló eseménysorozat az EU-ban már nem fordulhat elő - vélik az EU bankszektorát felügyelő vezetők.
A bolgár maffia, a rá küldött magánnyomozókkal a Svájci Nemzeti Bank központja mögött összeakaszkodó bankár, és a wimbledoni döntő kedvéért még a karanténból is kiszökő bankvezér is szerepet kapott a Credit Suisse utolsó éveinek botrányokkal teli történetében. Külön-külön egyik történetszál sem lett volna elég az összeomláshoz, de együtt már komolyabb szerepük volt abban, hogy elpárologjon a befektetők amúgy is ingatag bizalma.
A Signature Bank volt a második pénzintézet, amely a közelmúltbeli bankválságban csődbe ment, mindössze 48 órával a Silicon Valley Bank összeomlása után.
Ideges az egész pénzvilág az amerikai bankcsődök és a Crédit Suisse megingása után; hatalmasat esett a forint; az EU inflációja már lement 10 százalék alá, a rekorder ezen belül a magyar. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az utóbbi napok amerikai bankcsődjei óta 460 milliárd dollárral zuhant a banki részvények globális piaci értéke - áll a Financial Times szombati összesítésében.